Płatności online
Posted By Admin

WealthSeed: nowa platforma inwestycyjna już niebawem


Platforma WealthSeed to przede wszystkim synonim inwestycji. Docelowo ma to być wielofunkcyjne narzędzie finansowe.

W efekcie wydarzeń, sam operator platformy inwestycyjnej WealthSeed poinformował, że można także skorzystać z niej w wersji przeglądarkowej. A co za tym idzie  – można odpalić ją na przykład na komputerze.

Czytaj też: BLIK będzie rozwijał BNPL wspólnie z Mastercardem, Santanderem, mBankiem i Millennium 

Aplikacja mobilna jest jednak wciąż najwygodniejszym sposobem dostępu do usług młodego fintechu. Co ciekawe, oba narzędzia oferują dokładnie te same funkcje.

WealthSeed

WealthSeed: nowa platforma inwestycyjna już niebawem

Z kolei na temat samej marki pojawiły się pewne głosy już na początku tego roku. Za rozwój przedsięwzięcia odpowiada Fair Place Finance, a wśród założycieli pojawiają się takie nazwiska, jak na przykład twórcy mBanku – Piotr Gawron i Sławomir Lachowski.

Rolę prezesa z kolei przejął Filip Lachowski – syn menedżera. Platforma docelowo ma przede wszystkim ułatwić inwestowanie oraz zarządzanie finansami. Początkowo w Polsce, ale później – najpewniej od przyszłego roku – planowana jest ekspansja na inne kraje Unii.

W efekcie aplikacji i przeglądarki można już więc na przykład kupować akcje oraz ETFy – fundusze giełdowe. Kilka miesięcy temu z kolei firma zapewniła, że nie ograniczy oferty do najpopularniejszych rynków i udostępnia dodatkowo na przykład papiery giełd azjatyckich. Równocześnie pojawi się możliwość zakupu polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Do dyspozycji są także wielowalutowe konta, możliwość wymiany walut i realizowania przelewów.


View Comments
There are currently no comments.