Aktualności
Posted By Admin

Niepotrzebne monety – BLIK pomoże


Wpłatomaty Narodowego Banku Polskiego już mają tę funkcję! Niepotrzebne monety można już przesłać na swoje konto bankowe za pomocą BLIKa! Co ciekawe, na ten moment rozwiązanie jest dostępne dla klientów trzech banków – Pekao, Getin czy Nest Banku.

Czytaj też: BLIK będzie rozwijał BNPL wspólnie z Mastercardem, Santanderem, mBankiem i Millennium

Tymczasem, dotychczas po wpłaceniu monet konieczne było odebranie papierowego potwierdzenia na podstawie którego wypłacono banknoty w dedykowanej kasie. Teraz z kolei, w efekcie BLIKa – środki mogą trafić od razu na konto bankowe.

monety

Niepotrzebne monety – BLIK pomoże

Urządzenia, o których mowa, można znaleźć w okręgowych oddziałach NBP. Co więcej, te są dostępne w godzinach 8:00-14:00. Operacja zamiany rozpoczyna się do samodzielnego wsypania monet na tackę. Z kolei po zakończeniu operacji – niepotrzebne monety można wpłacić w kasie oddziału lub przelać środki na swój rachunek bankowy.

Czytaj też: Milion klientów Allegro Pay – płatności odroczone Allegro z kolejnym sukcesem

Z kolei jeśli chodzi o samego BLIKa – to transakcje są możliwe dla kwot w przedziale od 11 groszy do 2 tysięcy PLN. Niestety na razie z rozwiązania mogą korzystać tylko klienci Banku Pekao, Getin czy Nest. Równocześnie, NBP zapewnia jednak, że trwają prace nad rozszerzeniem listy instytucji, które będą umożliwiały tego typy wpłaty za pomocą BLIKa.

Usługa zmiany monet skierowana jest do klientów indywidualnych i ma im ułatwić wykorzystanie przechowywanych monet. W efekcie, od operacji zmiany do kwoty 10 tysięcy PLN. 


View Comments
There are currently no comments.