fintech
Posted By Admin

Milion klientów Allegro Pay – płatności odroczone Allegro z kolejnym sukcesem


Firma udostępniła płatności odroczone Allegro Pay we wrześniu 2021. Od tego czasu niemal nie słabnie zainteresowanie klientów tym rozwiązaniem.

Czytaj też: PayPro i Conotoxia z nowymi zezwoleniami KNF

Teraz z kolei samo Allegro pochwaliło się milionem klientów, którzy skorzystali z usług płatności później. Równocześnie operator platformy e-commerce przypomina, że od uruchomienia, którego doczekały się płatności odroczone Allegro minęło dopiero dziewięć miesięcy. Spółka zadeklarowałą w międzyczasie, że narzędzie będzie sukcesywnie rozwijane.

Czytaj też: Kasa fiskalna, na której… można już płacić

milion klientów  allegro pay

Milion klientów Allegro Pay – płatności odroczone Allegro z kolejnym sukcesem

Co ciekawe, niedawno Allegro podsumowało także własną działalność I kwartału 2022. Okazało się, że w okresie styczeń-marzec w ramach Allegro Pay udzielono kredytowania o wartości blisko 965 mln PLN.

To o ponad 440% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku. Równocześnie wysoki okazał się także wskaźnik zadowolenia klientów. Wyniósł 94 punktów na 100 możliwych! 

Czytaj też: W aplikacji Biedronki zapłacisz BLIKiem bez kodu

Pożyczki na ponad 2 mld złotych – Allegro Pay szaleje

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że w minionym roku płatności odroczone Allegro Pay zanotowało pożyczki na ponad 2 mld PLN. W tym roku kwota ta ma zostać, co najmniej, podwojona!

Niedawno e-commerce wprowadził także udogodnienia dla właścicieli telefonów z Androidem. Ci mogą teraz w aplikacji Allegro potwierdzać zakupy i płatności… Biometrycznie!

Czytaj też: Aion Bank: wyższe promocyjne oprocentowanie kont


View Comments
There are currently no comments.