Bez kategorii
Posted By Admin

Spiir umożliwia agregację rachunków bankowych i zarządzanie wydatkami


Apka Spiir posiada licencję na dostęp do otwartej bankowości, wydaną przez duński nadzór finansowy. Co ciekawe, aplikacja do agregacji kont  i zarządzania wydatkami otwiera się na klientów znad Wisły.  Polscy użytkownicy rzeczywiście mogą już pobierać aplikację z serwisów Google Play oraz App Store i dodawać rachunki ze swoich banków.

Czytaj też: Więcej płatności mobilnych w PKO BP – Xiaomi Pay

Duńska apka Spiir umożliwia Polakom agregację rachunków bankowych i zarządzanie wydatkami

Z kolei po zainstalowaniu apki użytkownicy z Polski dostaną propozycję dodania kont z 12 instytucji, przy czym zaznaczono, że jest to usługa w wersji beta. W efekcie, do wyboru są Alior, Millennium, Pekao, BNP, Getin, ING, mBank, PKO i Santander. Dodatkowo pojawiają się także N26, PayPal i Revolut. Można równocześnie dodać konta z banków z szeregu innych krajów europejskich.

Duńska apka Spiir umożliwia Polakom agregację rachunków bankowych i zarządzanie wydatkami

Duńska apka Spiir umożliwia Polakom agregację rachunków bankowych i zarządzanie wydatkami

Tymczasem, aplikacja pobiera informacje z podanych rachunków o ponoszonych przez użytkownika wydatkach i automatycznie je kategoryzuje. Można więc porównywać w niej, jak  wiele środków z portfela przeznaczanych jest na poszczególne typy wydatków w danym miesiącu, a także jak zmienia się to na przestrzeni czasu.

Czytaj też: W aplikacji Biedronki zapłacisz BLIKiem bez kodu

Równocześnie Spiir ma także pomagać w oszczędzaniu. Proponuje użytkownikom wyzwania, w efekcie których mają zmniejszyć się wydatki w danej  kategorii.

Co ciekawe, korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe, a Spiir posiada licencję AISP, udzieloną przez duński nadzór finansowy.

Z samej aplikacji korzysta już ponad 400 tys. użytkowników. Czy uda się podbić serca Polaków? Nie będzie to łatwe, bo przecież wszystkie czołowe banki same udostępniają agregatory rachunków.

Czytaj też: 8 mln kart – tyle egzemplarzy wydali Polacy


View Comments
There are currently no comments.