Płatności odroczone
Posted By Admin

Płatności PayPo w stacjonarnych salonach Empik


Płatności PayPo – a więc płatności odroczone – pojawiły się w wybranych salonach stacjonarnych Empik. Od teraz właśnie klienci mogą zrobić zakupy w efekcie usługi PayU – płacę później z PayPo, korzystając z apki mobilnej Empik. Później z kolei zabrać je do domu i płacić do 30 dni później. To już, jak się okazuje, kolejny etap współpracy między PayPo, a Empikiem. W sierpniu 2021 płatności odroczone wdrożono dla klientów e-commercu Empik.

Czytaj też: Kernel bezstykowy – duża zmiana na rynku płatności zbliżeniowych

Pandemia przecież bardzo mocno wpłynęła na zwyczaje konsumenckie Polaków. W efekcie dynamicznego rozwoju kanałów online – klienci mogli realizować potrzeby zakupowe bez wychodzenia z domu. 

Płatności PayPo w Empikach stacjonarnych

Płatności PayPo w stacjonarnych salonach Empik stacjonarnych

Jeśli z kolei mowa o zaletach robienie zakupów online – są to przede wszystkim wygoda, szybkość, bezpieczeństwo transakcji.  Teraz więc, w efekcie nowych przyzwyczajeń klientów, sprzedawcy muszą sprostać tym oczekiwaniom także w kanałach offline. Ponad 30% konsumentów – według badań Cushman & Wakefield – zamierza dokonywać większości lub wszystkich zakupów w sklepach stacjonarnych, a 44% planuje korzystać zarówno z zakupów online, jak i offline.

Tymczasem omnichannel to od lat już wymieniany trend sprzedaży. Co ciekawe, staje się teraz coraz to ważniejszy dla sprzedawców, którzy w centrum biznesu stawiają oczekiwania klientów. 

Większość zachowań i przyzwyczajeń związanych z doświadczeniem zakupów online przenosi się teraz więc  na sklepy stacjonarne. Jednym z nich są na przykład płatności odroczone. Usługa Buy now, pay later coraz częściej wybierana w sklepach online – w naturalny sposób przechodzi także do offline.

Z kolei samo rozwijanie płatności PayPo w sklepach stacjonarnych to cel strategiczny na najbliższy czas!

Czytaj też: 600 oddziałów bezgotówkowych w polskich bankach

Nie jest to przypadkowy krok, ale odpowiedź na oczekiwania konsumentów. Aż 80 proc. klientów PayPo wskazało chęć skorzystania z płatności odroczonej w sklepie stacjonarnym, gdyby była taka możliwość – mówi Tomasz Hadzik, Executive Vice President, Board Member w PayPo. – Empik stawia klienta i jego potrzeby w centrum swoich działań, nie boi się innowacji i odważnych decyzji biznesowych, dlatego cieszymy się, że sukces płatności odroczonych PayPo w kanale online przełożył się na rozwijanie tego rozwiązania także offline.

Tymczasem, uruchomienie płatności odroczonych w sklepach stacjonarnych to kolejny – po usłudze online – etap współpracy między PayPo, a Empikiem. Na ten moment taka forma płatności dostępna jest dla użytkowników aplikacji mobilnej Empik, z aktywnym pakietem Premium lub Premium Free. Z oferty można już skorzystać w 60 sklepach sieci, w których dostępna jest opcja Pay&Go.

Czytaj też: Millennium: ponad 200 tys. klientów korzysta ze zbliżeniowego BLIKa


View Comments
There are currently no comments.