Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

BLIK poprawił przychody o 60%


Przychody BLIK to przede wszystkim wzrost wolumenu transakcji realizowanych przez klientów. To on właśnie stoi za poprawą wyników finansowych systemu!

Czytaj też: Fintech Booste nawiązuje współpracę z Shoperem

Równocześnie, Polski Standard Płatności – operator systemu BLIK – opublikował własne przychody i sprawozdanie finansowe wogóle za 2021 rok. Wynika z niego przede wszystkim to, że w okresie tym przychody spółki wyniosły 112,8 mln PLN. To z kolei oznacza wzrost o blisko 60%w porównaniu z rokiem 2020. Wówczas te opiewały na blisko 71 mln PLN. Zysk netto spadł z 36 mln PLN do około 32 mln. 

Czytaj też: Więcej płatności mobilnych w PKO BP – Xiaomi Pay

przychody blik

BLIK poprawił przychody o 60%

Tymczasem, jeśli wziąć zaś pod uwagę wynik z działalności operacyjnej, to uległ on znacznej poprawie. Wzrósł przecież z 27 mln do 39! Oczywiście, równocześnie dodatkowo zwiększyły się także koszty.Z 44 do 74 mln PLN! Największą część ich z kolei stanowiły usługi obce, a więc na przykład wydatki na marketing.

Czytaj też: Google Pay dla użytkowników AXI Card – jeszcze więcej płatności w Polsce

Dla Polskiego Standardu Płatności rok 2021 jest już drugim z kolei rokiem, gdy spółka wykazuje dodatni wynik finansowy. Zyski przeznacza w międzyczasie przede wszystkim na pokrycie strat z lat poprzednich. Prezes PSP uważa, że również w roku 2022 firma odnotuje zysk, a jej wskaźniki finansowe jeszcze się poprawią. 

Samo PSP to z kolei spółka założona przez sześć banków – Aliora, ING, mBank, Millennium, PKO i Santandera. Później do tego grona dołączył Mastercard. Co ciekawe, biorąc pod uwagę kwotę, jaką wyłożono na przejęcie jednej siódmej udziałów w PSP – wartość spółki oszacowano na blisko 0,6 mld PLN.

Czytaj też: Kernel bezstykowy – duża zmiana na rynku płatności zbliżeniowych


View Comments
There are currently no comments.