BLIK
Posted By Admin

BLIK podsumowuje 2021 rok – blisko 113 mln przychodu


W minionym roku Polski Standard Płatności – operator BLIK – drugi rok z rzędu zanotował zysk netto. Z kolei w raportowanym okresie ten wyniósł 31,7 mln PLN. W efekcie przychody spółki wzrosły rok rocznie o 60%, osiągając poziom prawie 113 mln. Wynik operacyjny z kolei wzrósł o ponad 40%, d poziomu 38,8 mln PLN. 

Czytaj też: Softpos PayTela i kolejne wdrożenie. Terminal aplikacyjny dla Spedimexu

Tymczasem, na koniec grudnia możliwość korzystania z BLIKa miało rekordowe 21,6 mln aktywnych aplikacji mobilnych. To oznacza wzrost o 28% w stosunku do 2020.

Co ciekawe, obecnie BLIKiem można płacić w całym polskim internecie oraz rosnącej liczbie globalnych platform e-commerce. Na ten moment można realizować płatności około 830 tys. terminali płatniczych. BLIK zbliżeniowo zadziała z kolei w blisko 1,123 mln terminali, a także w ponad 21 tys. bankomatów.

BLIK

BLIK podsumowuje 2021 rok – blisko 113 mln przychodu

Od początku udostępnienia nowej funkcji aktywowało ją już ponad 800 tys. użytkowników.

– czytamy w komunikacie.

W raportowanym okresie wyniósł on 31,7 mln PLN. Średni wzrost przychodów w latach 2015-2021 wyniósł 72%. Z kolei koszty operacyjne zatrzymał się na poziomie 74 mln PLN. Na uzyskany wynik wpływ miały głównie koszty usług obcych. 

Czytaj też: Softpos PayTela i kolejne wdrożenie. Terminal aplikacyjny dla Spedimexu

Osiągnięte w ubiegłym roku wyniki dają powody do zadowolenia. Wzrost wolumenu transakcji, który obserwowaliśmy w 2021, ale również na początku tego roku, pozwala nam skupić się na rozbudowie płatności contactless, wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych usług, w tym także z kategorii „Buy-now-pay-later”. Będzie to możliwe między innymi dzięki współpracy z bankami, lokalnymi i globalnymi dostawcami płatności oraz dostępnymi na rynku fintechami.

– mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.2021 r.

Co ciekawe, BLIK dostępny jest dla wszystkich użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce. Na koniec 2021 roku aktywnie korzystało z niego ponad 10 mln osób. Od stycznia do grudnia minionego roku BLIK zanotował 763 mln transakcji.

Czytaj też: Heroify pozyskało 1,7 mln w rundzie pre-seed


View Comments
There are currently no comments.