Aktualności
Posted By Admin

mobiWAWA – pierwsza aplikacja mobilna do biletów długookresowych


mobiWAWA to nowa aplikacja mobilna, która umożliwia zakup i korzystanie z biletów długookresowych w Warszawie. Mimo współpracy z operatorami wielu aplikacji płatniczych – stolica postanowiła wprowadzić nową własną autorską apkę.

Czytaj też: Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej

Można  w niej przechowywać wszystkie rodzaje biletów miesięcznych i kwartalnych dostępnych dla użytkowników warszawskiej komunikacji miejskiej. Z aplikacji mobiWAWA mogą też korzystać posiadacze karty warszawianka, co pozwala na skorzystanie ze zniżek przy zakupie biletów. W efekcie, trzeba jednak zarejestrować się przy wykorzystaniu tzw. węzła krajowego.Do mobiWAWA można już logować się biometrycznie.

mobiWAWA

mobiWAWA – pierwsza aplikacja mobilna do biletów długookresowych

Tymczasem, by kupić bilet w aplikacji trzeba najpierw się w niej zarejestrować, podając numer telefonu oraz dodając własne zdjęcie. To z kolei będzie wyświetlane przez apkę wraz z kodem QR w przypadku kontroli w autobusie czy tramwaju.

Czytaj też: Bank Ghany wprowadził cyfrowy portfel dla wszystkich banków w kraju – GhanaPay

Co ciekawe, aplikację zaprojektowało Biuro Cyfryzacji Miasta we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. To z kolei o tyle ciekawe, że pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy od dawna mogą kupować bilety jednorazowe w aplikacji prywatnych operatorów. Takich jak na przykład SkyCash czy mPay i moBiLET.

Czytaj też: Koniec Facebook Pay! Zastąpi go Meta Pay i… Nic się nie zmieni


View Comments
There are currently no comments.