Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Płatności mobilne w Nest Bank: Swatch Pay już dostępne


Nets już jako pierwszy bank na świecie uruchomił  Visa Mobile, rozwiązanie upraszczające płatności kartą w Internecie. Teraz pojawia się kolejna możliwość płatności zbliżeniowych – Nest Bank uruchamia Swatch Pay.

Czytaj też: Koniec Facebook Pay! Zastąpi go Meta Pay i… Nic się nie zmieni

Rachunki w sklepach czy punktach usługowych mogą oni uregulować z pomocą zegarka Swatch. Z rozwiązania skorzystają posiadacze kart debetowych Visa wydanych przez Nest do końca osobistego czy firmowego.

Czytaj też: Bank Ghany wprowadził cyfrowy portfel dla wszystkich banków w kraju – GhanaPayNowa funkcja Klarny – możesz już skorzystać z tego, co oferował Stocard

Nest Bank Swatch Pay

Płatności mobilne w Nest Banku – Swatch Pay już dostępne

Co ciekawe, by skorzystać w Nest Bank z Swatch Pay potrzebny jest przede wszystkim zegarek tego producenta. Klient używający smartfona iOS czy Androida z kolei powinien pobrać aplikację Swatch. 

Czytaj też: Kalkulator śladu węglowego w aplikacji bankowej

W efekcie, podczas płacenia wystarczy przesunąć zegarek do czytnika w terminalu zbliżeniowym. Nie trzeba wybudzać urządzenia czy włączyć w nim opcji płatności. Z kolei transakcje powyżej 100 PLN wymagają potwierdzenia na terminalu kodem PIN. W przypadku zgubienia lub kradzieży zegarka, klient może zablokować albo usunąć kartę w aplikacji.

Równocześnie bank zaznacza, że to kolejna udostępniona przez niego opcja płatności mobilnej. Wcześniej w ofercie pojawiły się na przykład BLIK, Google Pay czy Apple i Garmin a także Fitbit Pay. 

Czytaj też: Nowa funkcja Klarny – możesz już skorzystać z tego, co oferował Stocard


View Comments
There are currently no comments.