Aktualności
Posted By Admin

Poczta Polska z nową marką finansową – Provana Finanse


Poczta Polska, jak na razie, nie ujawnia, czym konkretnie zajmie się Provana Finanse. Co więcej – nie wiadomo nawet kiedy marka wejdzie w życie.

Wiadomo jedynie, że… zastrzeżono znak razem z nazwą.

Czytaj też: Płatności za parking dostępne w aplikacji mBanku

Poczta Polska z nową marką finansową - Provana Finanse

Z kolei w opisie zgłoszenia działalności widnieje na przykład usługa ubezpieczeniowa, finansowa, pieniężna i bankowa. Znajdziemy też wydawanie kart przedpłaconych, bonów, wycena i obsługa roszczeń ubezpieczeniowych, pośrednictwo ubezpieczeniowe czy to w zakresie kredytów hipotecznych. Katalog jest jednak szerszy, ponieważ obejmuje na przykład także działalność reklamową czy edukacyjną.

Czytaj też: Polskie ePłatności z kolejnym przejęciem: Simapka

Marka Provana Finanse jest projektem, który ma posłużyć Poczcie Polskiej Dystrybucji do sprzedaży usług finansowych, jednak obecnie nie jest wprowadzana na rynek – biuro prasowe Poczty Polskiej dla cashless.

W efekcie, wygląda na to, że Poczta Polska szuka szansy na rynku finansów. Kolejnej już, bo przecież  jest głównym udziałowcem Banku Polskiego. Dotychczas Pocztowy chciał zdobywać młodych klientów marką EnveloBank, jednak niedawno poinformowano o wycofaniu projektu.

Czytaj też: mobiWAWA – pierwsza aplikacja mobilna do biletów długookresowych

Co ciekawe, ubezpieczeniowe ramię Poczty – Pocztowe TUW przejął Fundusz Skarbowy Ubezpieczenia Rolników i teraz nosi nazwę Agro Ubezpieczenia. 

Wciąż jednak działa pocztowa agencja ubezpieczeniowa, dawniej funkcjonująca pod nazwą Pocztowa Agencja Usług Finansowych, a obecnie Poczta Polska Dystrybucja.

Czytaj też: Transakcje zbliżeniowe w płatnościach kartami – raport


View Comments
There are currently no comments.