Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Tokenizacja w terminalach Polcard


Tokenizacja w terminalach Polcard ma podnieść poziom bezpieczeństwa transakcji, bo… Wrażliwe dane karty zastąpi ciąg losowych cyfr. 

Czytaj też: Nowy rekord płatności zbliżeniowych

Polski oddział firmy Fiserv – właściciel marki Polcard – wprowadza nowość na urządzeniach. Tokenizacja danych kart płatniczych w terminalach, by zwiększyć bezpieczeństwa operacji finansowych! Podczas płatności wrażliwe dane dotyczące karty i jej właściciela zastąpi unikalny ciąg cyfr.

Czytaj też: Zmiany w mPay – możliwość zasilania rachunku przez Apple i Google Pay

Tokenizacja w terminalach Polcard

Co ciekawe, Fiserv wyjaśnia w komunikacie, że dotychczas preautoryzacja, czyli czasowe zablokowanie środków na rachunku klienta, wymaga przechowywania danych karty.

Czytaj też: Nowości mBanku – wpłacanie gotówki do PlanetCash już możliwe

tokenizacja w terminalach Polcard

A więc pełnego numeru, daty ważności i kodu CVV. Organizacje płatnicze z kolei oficjalnie dążą do tego, by ten proces nie był konieczny, dlatego też tak popularna staje się tokenizacja.

Czytaj też: Softpos Apple na kolejnym rynku

Wrażliwe dane karty zastąpi ciąg losowych cyfr

Ta nowość ma zostać aktywowana na wszystkich urządzeniach firmy obsługujących preautoryzację kart. Odbędzie się to, co ciekawe, zdalnie i automatycznie.

Czytaj też: Podsumowanie BLIK – kwartalna wartość transakcji przekroczyła 50 mld

Proces, co ważniejsze, nie wymaga od użytkownika zupełnie żadnych dodatkowych czynności. Rozwiązanie na pierwszy rzut pojawi się w terminalach hoteli czy wypożyczalni samochodów.


View Comments
There are currently no comments.