Aktualności
Posted By Admin

Podsumowanie BLIK – kwartalna wartość transakcji przekroczyła 50 mld


Kolejne podsumowanie BLIK – wiodącą pozycją w kontekście płatności kodami wciąż zajmuje e-commerce, ale.. Rośnie też w międzyczasie udział P2P oraz transakcji w terminalach!

Czytaj też: Planet Cash rozpoczął wakacyjną działalność jeszcze… Przed majówką

Polski Standard Płatności – operator BLIKa – właśnie podsumował wyniki transakcyjne w I kwartale 2023. W tym czasie z pomocą kodów zrealizowano 374 mln płatności o wartości ponad 50 mld PLN! W porównaniu z analogicznym okresem 2022 oznacza to wzrost odpowiednio o 51 i 54%!

podsumowanie BLIK

Podsumowanie BLIK – kwartalna wartość transakcji przekroczyła 50 mld

Tymczasem, w pierwszym kwartale tego roku najwięcej transakcji BLIKiem wykonano w e-commerce Stanowiły one ponad 55% wszystkich operacji. Warto mieć jednak na uwadze, że ich udział spada, bo w okresie styczeń-marzec 2022 na handel internetowy przypadało ponad 63% wszystkich transakcji BLIKiem. 

Czytaj też: Wycena Revolut w dół – fintech można kupić za zaledwie 18 mld dolarów

Równocześnie dynamicznie rośnie też liczba przelewów na telefon BLIK. Podsumowanie BLIK między styczniem a marcem tego roku użytkownicy wykonali niemal 83 mln takich operacji, a więc o 88% więcej niż rok wcześniej. Płatności P2P stanowią obencie ponad jedna piątą wszystkich operacji BLIKIem.

Czytaj też: ING z ciekawostką dla kierowców – bilety online kupisz przez Android Auto

Na zmniejszające się udziały e-commerce wpływ mają dodatkowo też transakcje BLIKiem w terminalach. W I kwartale Polacy zapłacili tak ponad 71 mln razy, przy czym 35% tych operacji stanowiły płatności zbliżeniowe.

Co ciekawe, na koniec I kw. z Blika aktywnie korzystało blisko 13,5 mln użytkowników. To z kolei oznacza wzrost klientów  o 28%. 


View Comments
There are currently no comments.