Systemy płatności
Posted By Admin

Uwaga na Google Pay – nowe oszustwa


Koniec z bankami. Teraz oszuści przerzucili się na Google Pay – nowe oszustwa w kontekście wyłudzania  – czas, start! Podanie wrażliwych danych w fałszywej witrynie może skutkować utratą środków.

Koniec z bankami. Teraz oszuści przerzucili się na Google Pay - nowe oszustwa w kontekście wyłudzania  - czas, start! Podanie wrażliwych danych w fałszywej witrynie może skutkować utratą środków.

Czytaj też: Nowości mBanku – wpłacanie gotówki do PlanetCash już możliwe

Specjaliści KNF zajmujący się bezpieczeństwem w polskim sektorze finansowym ostrzegli na Twitterze przed kolejną formą oszustwa. Tym razem przestępcy stworzyli fałszywe strony podszywające się pod usługę płatności Google.

Czytaj też: Konta oszczędnościowe Apple cieszą się powodzeniem

Jak wynika dodatkowo z komunikatu zespołu oszuści informują o konieczności aktualizacji metody płatności. Proces ten jednak odbywa się w fałszywym panelu użytkownika, który służy do wykradania wrażliwych danych, przede wszystkim dotyczących kart płatniczych. Po udostępnieniu tych informacji ofiara najprawdopodobniej zostanie okradziona.

Czytaj też: Revolut rozliczy podatki z kryptowalut, ale… Nie za darmo

Uwaga na Google Pay – nowe oszustwa

Tymczasem, podszywanie się pod znanych usługodawców nie jest, oczywiście, niczym nowym. Jednak przeważnie w procederze wykorzystywane są fałszywe storny banków czy bramek płatniczych. Kilka tygodni temu pojawiły się już dane dotyczące podszywania się oszustów pod VeloBank.

Czytaj też: Wycena Revolut w dół – fintech można kupić za zaledwie 18 mld dolarów


View Comments
There are currently no comments.