Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Softpos Apple na kolejnym rynku


Przed rokiem softpos Apple wdrożono w USA, a niedawno – na Tajwanie! Usługa określana jako Tap to pay pojawiła się w kolejnym kraju – od teraz można już korzystać z niej w Australii. Z informacji umieszczonych na stronie internetowej amerykańskiego potentata technologicznego wynika, że na tym rynku nawiązano już partnerstwa z bankami Westpac i Tyro. Jednak prace wdrożeniowe prowadzone są równocześnie z ANZ Worldline, Till Payments, Zeller oraz Stripem, z którym… Apple współpracuje już w USA.

Czytaj też: Otwarta Bankowość w PKO – coraz więcej funkcjonalności

Softpos Apple sprawia, że iPhone staje się terminalem płatniczym! Nie wymaga to użycia dodatkowego sprzętu, a w efekcie wystarczy iPhone i aktywny moduł NFC. Co ważne – na sprzęcie amerykańskiej firmy przyjmuje się nie tylko płatności zbliżeniowe wykonywane urządzeniami z tym samym logo, ale… Też dodatkowo kartami płatniczymi czy konkurencyjnymi portfelami cyfrowymi, na przykład Google Pay!

Czytaj też: BLIK na Słowacji – Narodowy Bank Słowacki daje zielone światło

Softpos Apple na kolejnym rynku

Softpos Apple na kolejnym rynku

Jak to działa? Sprzedawca uruchamia aplikację na smartfonie, wpisuje kwotę transakcji i prezentuje ją klientowi. Ten z kolei zbliża kartę czy smartfon albo zegarek z opcją płatności zbliżeniowych! Taki mobilny terminal daje się używać zarówno w niewielkim punkcie usługowym, jak i dużej sieci sklepów. Apple zapewnia dodatkowo w komunikatach, że nie gromadzi informacji na temat tego, za co klient płaci przez Tap to pay.

Czytaj też: Oferta telematyczna VIG – zwrot do 40% składki

Co ciekawe, korporacja z Cupertino w 2020 roku kupiła za 100 mln dolarów kanadyjski startup Mobeewave, który rozwijał softPOSa, czyli oprogramowanie umożliwiające akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych. Pozwoliło to, co ważne, uruchomić usługę Tap to pay przed rokiem w USA. Warto równocześnie zauważyć, że w przeciwieństwie do oferowanej przez siebie innej usługi – karty kredytowej… Tap to pay Apple wyszło szybko poza Stany.

Czytaj też: Nowy rekord płatności zbliżeniowych


View Comments
There are currently no comments.