Aktualności
Posted By Admin

BLIK na Słowacji – Narodowy Bank Słowacki daje zielone światło


Ekspansję narzędzia ma umożliwić przejęcie słowackiej firmy Viamo. BLIK już niebawem na Słowacji! Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK, otrzymał zgodę Narodowego Banku Słowacji właśnie na przejęcie firmy Viamo. Rodzimy podmiot, co ciekawe, zapewnia oficjalnie, że akwizycja platformy płatniczej z Bratysławy pomoże mu wzmocnić obecność w tym regionie.

Czytaj też: Konta oszczędnościowe Apple cieszą się powodzeniem

Tymczasem, jeszcze w sierpniu minionego roku w internecie pojawiła się wieść dotycząca przejęcia Viamo i ich wszystkich udziałów! Wówczas podpisano stosowną umowę, jednak przejęcie wymagało wydania zgody przez tamtejszy organ centralny, co – jak widać – nastąpiło!

Czytaj też: Revolut rozliczy podatki z kryptowalut, ale… Nie za darmo

BLIK na Słowacji

BLIK na Słowacji – Narodowy Bank Słowacki daje zielone światło

Samo Viamo z kolei działa na słowackim rynku od dekady, teraz cieszy się statusem instytucji płatniczej, a w efekcie… Dostarcza usługi z zakresu płatności P2P oraz płatności dla biznesu kodami QR czy linkami płatniczymi. Spółka, co ciekawe, jest dostawcą bramki płatniczej Viamo PayGate. Obecnie, ściśle współpracuje z dwoma bankami – VUB i Tatra banka. Jednak z jej usług za pomocą apki mogą korzystać klienci wszystkich banków Słowacji.

Czytaj też: Współpraca: Klarna i Stripe wspólnie dla polskich płatności

Równocześnie warto też dodać, że nie dalej jak w marcu tego roku PSP ogłosił start działalności w Rumunii. W ramach spółki BLIK Romania rozwijany będzie system rozliczeń w lejach rumuńskich, a dostęp do niego uzyskają wszyscy wydawcy i agenci rozliczeniowi z tego kraju.


View Comments
There are currently no comments.