Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Zmiany w cenniku Allegro


Ogłoszonym zmianom w tabeli towarzyszy równocześnie wiele nowych zapisów w regulaminie usług Allegro! Zmiany w cenniku Allegro to przede wszystkim uproszczenia!

Zmiany w cenniku Allegro są zdecydowanie rewolucyjne – spółka postanowiła uprościć ten dokument. W efekcie  – z obowiązujących obecnie 230 stawek ich liczba zmniejsza się do 72. Równocześnie jednak sprzedających czekają… Podwyżki prowizji! Chociaż trzeba też zaznaczyć, że pojawią się obniżki.

Czytaj też: BLIK na Słowacji – Narodowy Bank Słowacki daje zielone światło

Co ciekawe, jednocześnie Allegro informuje o wprowadzeniu zasady, że wysokość swoich opłat będzie prezentować nie tylko w stawce brutto – ale też netto. Jednym z przejawów uproszczenia cennika jest na przykład wprowadzenie jednej stawki minimalnej, która będzie wynosić 25 groszy netto. Obecnie stawki minimalne są różne i wynoszą od 30 groszy do 1 PLN brutto.

Czytaj też: Xiaomi Pay także dla właścicieli kart Visa

Zmiany w cenniku Allegro

Zmiany w cenniku Allegro

Jeśli z kolei mowa o podwyżkach i obniżkach prowizji od sprzedaży – trudno je wszystkie wymienić. Jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Co ciekawe, przykładem obrazującym doskonale zmiany jest kategoria laptopów. Tutaj właśnie obecna prowizja wynosi 3%, gdy produkt sprzedawany ma wartość poniżej 2 tys. PLN. Po nowemu z kolei prowizja będzie wynosić 2% netto niezależnie od wartości sprzedawanego komputera.

Czytaj też: Revolut udostępnił nowy kurs edukacji finansowej

Tymczasem, trzeba też zaznaczyć, że duża zmiana dotyczy sprzedawców umożliwiających korzystanie przez kupujących z Allegro Pay. Serwis w tym kontekście wprowadza całkiem nową prowizję, która wynosić będzie 0,35% netto, maksymalnie 6,15 PLN brutto, liczone od łącznej wartości zamówienia.


View Comments
There are currently no comments.