Raporty
Posted By Admin

Raport mPay – fintech chwali się zyskiem i wzrostem przychodów


Raport mPay mówi jasno, że fintech odnotował w 2023 roku blisko 300 tysięcy PLN zysku netto i przychody ponad 36 mln PLN. Notowany na rynku NewConnect mPay, jeden z największych graczy polskiego rynku płatności online, opublikował z wynikami finansowymi za 2023 rok. Z dokumentu można dowiedzieć się przede wszystkim tyle, że spółka odnotowała w minionym roku zysk netto w wysokości 0,28 mln PLN po wzroście z 0,15 mln rok wcześniej. 

Czytaj też: Cyfrowa wersja karty kredytowej od PKO

Raport mPay - fintech chwali się zyskiem i wzrostem przychodów

Raport mPay – fintech chwali się zyskiem i wzrostem przychodów 

Równocześnie,  mPay jest jednym z najważniejszych oraz najstarszym operatorem. płatności zdalnych na polskim rynku. W najbliższym czasie jego aplikacja mobilna z kolei może przejść transformację. A w efekcie – może w niej pojawić się wiele nowych usług i funkcji. Tak przynajmniej wynika z wielu partnerstw ogłoszonych w ostatnim czasie. Na przykład z takimi instytucjami jak E100, Totalizatorem Sportowym, KUKE czy Polregio.

Czytaj też: Na rynek wchodzi obowiązkowy terminal na stacji ładowania

Największym konkurentem mPay z kolei jest na ten moment  warszawska spółka SkyCash. Firma na razie nie opublikowała wyników finansowych za 2023 r. Natomiast w 2022 r. SkyCash osiągnął przychody w wysokości 9,6 mln PLN oraz stratę netto na poziomie ok. 0,3 mln PLN.

Czytaj też: Banki gotowe na transformacje AI – nowy raport Capgemini

Warto dodatkowo też pamiętać, że obie spółki, najpewniej, nieco inaczej liczą swoje przychody. Raport mPay mówi także, że część jego sprzedaży, na przykład biletów komunikacji miejskiej, w całości zaliczana jest do przychodów spółki, a część  jest ujmowana tylko jako marża firmy.

Czytaj też: Profil Zaufany: zmiana funkcjonalności dla klientów ING


View Comments
There are currently no comments.