Aktualności
Posted By Admin

Profil Zaufany: zmiana funkcjonalności dla klientów ING


Profil Zaufany, podczas korzystania przez klientów ING, będzie teraz neico zmieniony! Użytkonicy nie będą też musieli przepisywać kodów z wiaodomości SMS. ING ułatwi użytkownikom potwierdzanie tożsamości podczas korzystania z tego rozwiązania. Nie będą musieli się zalogować do bankowości w przeglądarce. Wystarczy, że sięgną po apkę.

Czytaj też: Allegro Pay udzielił pożyczek w wysokości niemal 7 mld złotych

Co ciekawe, nowe rozwiązanie stworzono z myślą o użytkownikach, którzy załatwiają sprawy korzystając ze smartfona. W ich sytuacji konieczność uwierzytelniania się przez logowanie mogła być uciążliwa. Teraz z kolei mogą potwierdzić tożsamość w apce Moje ING, a później z kolei… Wrócić na stronę dostawcy w przeglądarce, już uwierzytelnieni.

Czytaj też: Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online

Profil Zaufany: zmiana funkcjonalności w ING

Profil Zaufany: zmiana funkcjonalności w ING

Co ciekawe, pojawia się szereg pytań o to, jak potwierdzić tożsamość za pośrednictwem Profilu Zaufanego w apce ING? Na stronie internetowej urzędu, którą użytkownik wyświetla na ekranie telefony, należy wybrać logowanie przez bankowość internetową, a później z kolei wskazać ING. Ostatnim krokiem jest „Potwierdź w aplikacji Moje ING”, a system już sam przekieruje użytkownika do apki. Tutaj z kolei bardzo szybko można potwierdzić tożsamość przez zalogowanie z wykorzystaniem hasła lub biometrii.

Czytaj też: Paneuropejskie narzędzie płatnicze – nowa perspektywa rozwoju BLIKa

ING dodatkowo też wprowadził zmianę, która ma wpłynąć na wygodę użytkowników chcących potwierdzić tożsamość podczas odwiedzania stron internetowych. Przy użyciu Profilu Zaufanego nie będą zmuszeni przepisywać kodu z SMS-a, ale o skorzystanie z aplikacji mobilnej.

Czytaj też: Mastercard i Nexi: nowe rozwiązanie z zakresu open bankingu w Europie


View Comments
There are currently no comments.