Karty płatnicze
Posted By Admin

Cyfrowa wersja karty kredytowej od PKO


W przyszłości klienci mogą też liczyć na wirtualną wersję kart debetowych. Cyfrowa wersja karty kredytowej to nowość dla klientów indywidualnych PKO! Dotyczy to plastików z logo Visy i Mastercarda. W przyszłości, co ciekawe, instytucja zamierza całkowicie zrezygnować z plastikowych kart.

Czytaj też: Mastercard i Nexi: nowe rozwiązanie z zakresu open bankingu w Europie

Tymczasem, największy rodzimy bank wyjaśnia, że z cyfrowej wersji karty można korzystać od razu po akceptacji wniosku o kredytówkę. Klient nie musi czekać więc na dostarczenie wersji plastikowej. W efekcie – można jej używać zarówno do płatności w sieci, nie tylko w sklepach, ale też na przykład serwisach subskrypcyjnych. Kartę można też od razu dodać do płatności zbliżeniowych smartfonem lub zegarkiem.

Czytaj też: Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online

Cyfrowa wersja karty kredytowej od PKO

Cyfrowa wersja karty kredytowej od PKO

Z kolei atutem karty w wersji cyfrowej jest zmienny kod CVC. Klient znajdzie go w apce IKO lub serwisie iPKO. Jeśli jednak ktoś nie korzysta z serwisu i aplikacji, otrzyma kod w efekcie kontaktu z infolinią bankową dostępną przez 24/7. Warto też pamiętać, że na nowych kartach kredytowych, także wznawianych, nie będzie już drukowany na odwrocie statyczny kod bezpieczeństwa.

Czytaj też: Allegro Pay udzielił pożyczek w wysokości niemal 7 mld złotych

PKO BP informuje dodatkowo, że niebawem podobne zmiany czekają właścicieli kart debetowych. Z czasem z kolei użytkownik będzie mógł zrezygnować z karty fizycznej już na etapie wnioskowania. 


View Comments
There are currently no comments.