Aktualności
Posted By Admin

Allegro Pay udzielił pożyczek w wysokości niemal 7 mld złotych


Allegro opublikowało swoje wyniki za 2023 rok. Wynika z nich, że Allegro Pay udzielił pożyczek o wartości blisko 7 mld PLN – 6,7 mld złotych! W czwartym kwartale zeszłęgo roku odnotowano wzrost na poziomie 43%. Dodatkowo, spółka przypomina o etapie pilotażowym nowego rozwiązania Allegro Cash. 

Czytaj też: VeloBank wprowadził płatności odroczone BLIK Płacę Później

Wartość pożyczek udzielonych przez Allegro Pay wzrosła w czwartym kwartale o 43% r/r do ponad 2,6 mld zł, a w całym roku zwiększyła się o połowę do 6,7 mld zł, co plasuje Allegro Pay wśród największych dostawców usług finansowania konsumenckiego w Polsce.

– czytamy w komunikacie.

Czytaj też: mBank w aplikacji Morele: spersonalizowana oferta e-commerce

Allegro Pay udzielił pożyczek w wysokości niemal 7 mld złotych

Usługa platformy sprzedażowej jest dostępna już dla wszystkich klientów. Działalność rozpoczęła od września 2021 roku, wcześniej z tej usługi mogli korzystać tylko wybrani użytkownicy. Za pomocą takiej oferty, użytkownicy mogli odroczyć płatność rozłożyć ją na raty za pomocą kilku kliknięć. Projekt wystartował już w 2020 roku. Wcześniej płatności później były tutaj możliwe w efekcie współpracy z polskim fitnechem PayPo.

Czytaj też: PKO BP, mBank i ING – to banki, które mają najwięcej użytkowników BLIKa

W komunikacie firma przypomina dodatkowo o testach nowości – Allegro Cash. W efekcie tego rozwiązania użytkownicy posiadający aktywną usługę Smart będą mogli liczyć na cashback w wysokości do 2% wartości swoich zakupów. Wystarczy bezpłatnie otworzyć konto w apce mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą, żeby płacić za zakupy robione przez aplikację.

Czytaj też: Hertz i Stripe z nową współpracą: rozwiązanie Stripe Terminal

Przy okazji prezentacji wyników Allegro podzieliło się także dodatkowymi liczbami. Wartość sprzedaży brutto (GMV) z działalności w Polsce wzrosła w 2023 roku o 11% r/r do 54,8 mld PLN. Przychody z działalności w Polsce z kolei wzrosły o 19,7% r/r do prawie 8 mld zł w ubiegłym roku dzięki wyższej stawce prowizji od sprzedaży (take rate) i wzrostowi przychodów z działalności reklamowej o 31% r/r.

Liczba aktywnych kupujących na Allegro w Polsce wzrosła siódmy kwartał z rzędu, osiągając poziom 14,6 mln na koniec 2023 roku.


View Comments
There are currently no comments.