Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

NatWest wycofuje odroczone płatności z oferty


Brytyjski bank NatWest wycofuje odroczone płatności z oferty. I to niecałe dwa lata po jej uruchomieniu. Media z UK podają z kolei, że bank rozpocznie zamykanie konta BNPL od maja tego roku. Wszystko dlatego, że zainteresowanie produktem nie było takie, jak się spodziewano. 

Czytaj też: PKO BP, mBank i ING – to banki, które mają najwięcej użytkowników BLIKa

Koncentrujemy się na naszych podstawowych produktach kredytowych, pomagając klientom rozłożyć koszty zakupów za pośrednictwem naszych kart kredytowych, kredytów w rachunku bieżącym i pożyczek. Oznacza to, że nasza oferta „kup teraz zapłać później” zostanie zamknięta.

– mówi rzecznik NatWest.

NatWest to jeden z największych banków w Wielkiej Brytanii. Posiada już 18 mln klientów. 

Co ciekawe, NatWest wprowadził płatności później do oferty w 2022 roku. 

Czytaj też: Hertz i Stripe z nową współpracą: rozwiązanie Stripe Terminal

NatWest wycofuje odroczone płatności z oferty

NatWest wycofuje odroczone płatności z oferty

Na polskim rynku kilka banków z powodzeniem rozwija swoje własne projekty BNPL. Przykładem może tutaj być PKO Bank Polski, który pod koniec zeszłego roku informował, że z jego odroczonych płatności skorzystało 150 tys. klientów. Taki wynik udało się osiągnąć w rok po wprowadzeniu tego produktu.

Czytaj też: Strata Worldline – ponad 800 mln euro na minusie

Swoje odroczone płatności rozwija także Polski Standard Płatności, operator BLIKA – ostatnio zostały one wdrożone w VeloBanku. W pierwszej kolejności usługa będzie dostępna wyłącznie na platformie VeloMarket. 


View Comments
There are currently no comments.