Aktualności
Posted By Admin

Apka ING z nowością – uporządkowane subskrypcje


Niemal połowa rodaków korzysta aktualnie z jakiejś subskrypcji. Tak pokazało badanie wykonane na zlecenie ING Banku Śląskiego. W takim modelu dostępu do usług lub produktów cenimy sobie wygodę, oszczędności i możliwość z korzystania z unikalnych treści. Apka ING zamierza teraz podjąć się uporządkowania subskrypcji.

Popularne są przede wszystkim subskrypcje na wideo, muzykę, gry, książki i audiobooki, ale też usługi e-commerce czy narzędzia IT. Już 5% deklarowało, że subskrybuje narzędzia AI. Jednocześnie niemal 40% badanych przyznało, że opłacili kiedyś subskrypcję za usługę, z której nie skorzystali.

Czytaj też: VeloBank wprowadził płatności odroczone BLIK Płacę Później

Badania, o których mowa wskazują, że subskrypcje seriali, muzyki lub platform gamingowych stanowią stały element polskich miesięcznych wydatków. Korzysta z nich już blisko połowa rodaków. Ponad 80% badanych chce kontrolować wydatki na subskrypcje. ING daje teraz taką opcję – Apka ING oferuje uporządkowane subskrypcje, gdzie można zobaczyć wszystkie swoje subskrypcje, ale zablokować płatności, za te, z których nie korzystamy. To już kolejna oferta w ramach kampanii „ING. Twój asystent”, która pomaga mieć większą kontrolę nad finansami.

Czytaj też: PKO BP, mBank i ING – to banki, które mają najwięcej użytkowników BLIKa

Co ciekawe, najważniejszym argumentem za korzystaniem z subskrypcji jest wygoda – wskazało na nią 47% Polaków. 

Apka ING z nowością - uporządkowane subskrypcje

Apka ING z nowością – uporządkowane subskrypcje

Poza wygodą, w subskrypcjach cenimy sobie dostęp do unikalnych treści lub produktów (33%). Część znanych serwisów oferuje swoje autorskie produkty, które nie są dostępne w innych platformach. Nie bez znaczenia jest też kwestia oszczędności. Okazuje się już, że co trzecia badana osoba wskazała, że taka opcja korzystania z produktów i usług jest tańsza, niż płatność jednorazowa.

W całej badanej populacji wyraźnie widać, że subskrypcjami pierwszego wyboru są platformy streamingowe z wideo. Badani niemal z każdej grupy wiekowej deklarują, że jest to najczęściej używana przez nich subskrypcja. W pokoleniu Millenialsów widać zróżnicowanie przede wszystkim, jeśli chodzi o rodzaj subskrypcji, z których korzystają respondenci.

Czytaj też: Właściciel PolCardu przejmie Shift4

Apka ING umożliwia teraz zobaczenie, jakie serwisy regularnie obciążają nasze konto, jeśli tylko opłaca się je kartą bankową. Prognozy płatności pomagają dotrzeć użytkownikowi do tego, ile tych serwisów ma aktywnych i… Jaka jest wartość tych wydatków w skali miesiąca. Co ciekawe, z poziomu apki można zablokować nadchodzące cykliczne płatności z tytułu subskrypcji i abonamentu, którego prognozy widnieją w Moim ING. 

Co ciekawe, funkcję blokowania płatności za subskrypcję Bank promuje w ramach kampanii „ING. Twój asystent. Przypomni, podpowie, poinformuje”. Co ważne, funkcjonalność ta dostępna jest w aplikacji Moje ING i dodatkowo promowana w różnorodnych kanałach komunikacji: Telewizji, Internecie, a także na wiatach przystanków autobusowych, na siłowniach, uczelniach czy w kinach.

Link do spotu tu: https://youtu.be/XFvbrD4L_DY

Agencja odpowiedzialna za:

  • kreację: Brain
  • digital: GONG
  • PR: Hill+Knowlton Strategies
  • media: Mullen Lowe Media Hub

Źródło: ING


View Comments
There are currently no comments.