Raporty
Posted By Admin

Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online


Ponad połowa ankietowanych rodaków, która robi zakupy online najczęściej zamawia w sieci odzież i obuwie (59%) – wynika z najnowszego raportu Santander Consumer Banku „Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci”.  Zbadano dodatkowo preferencje respondentów związane z miejscem zakupu – 49% Polaków kupujących online deklaruje, że buty i ubrania zamawia online. Z kolei 9 na 10 rodaków preferuje kupować żywność w sklepie stacjonarnym. 

Czytaj też: Hertz i Stripe z nową współpracą: rozwiązanie Stripe Terminal

Polacy, co ważne, pokochali zakupy w sieci! Polaków Portfel Własny mówi, że zainteresowanie kanałem online rośnie od kilku lat, a przedsiębiorcy widzą potencjał w prowadzeniu sklepu online. Z tego względu przez internet można już kupić niemal wszystko. To szybkie i wygodne rozwiązanie, które wybiera już 88% Polaków!

Czytaj też: Rusza nowa usługa Revolut Ramp

Z kolei możliwość bezproblemowego zwrotu towaru sprawia, że większość chętnie kupuje ubrania i buty bez ich mierzenia – aż 59% respondentów stwierdziło, że to te artykuły zamawiają najczęściej przez internet. Równocześnie, ponad dwie trzecie Polaków kupujących w sieci (35%) zamawia w ten sposób kosmetyki, a co trzeci (29%) elektronikę. 

Czytaj też: Strata Worldline – ponad 800 mln euro na minusie

Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online

Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online

Rodzaj artykułów najchętniej kupowanych przez internet różni się w zależności od płci. Najbardziej popularne wśród ankietowanych Polek kupujących online kategorie to moda oraz produkty beauty. Blisko trzy czwarte (73 proc.) z nich woli zamawiać online ubrania lub buty, a 53 proc. kosmetyki. Dla kontrastu w tych kategoriach odsetek panów wynosi odpowiednio 44 i 14 proc.

Patryk Perliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Relacji z Klientami Biznesowymi z Santander Consumer Banku.

Wygoda zakupów w sieci to coś, co zachwyciło miliony Polaków. Jest to ogromne ułatwienie dla wielu konsumentów. Warto pamiętać, że w przypadku gdy nie chcemy naruszać naszej poduszki finansowej, mogą pomóc nam w nich dopasowane produkty bankowe. Przykładowo, w Santander Consumer Banku można skorzystać z rat online dostępnych w ponad 3000 sklepów internetowych. Możliwość spłaty w ratach daje także karta Visa Comfort, dostępna bez wychodzenia z domu. Warto pomyśleć również nad skorzystaniem z kredytu równoratka do 20 000 zł ze stałą i równą ratą.

Patryk Perliński z Santander Consumer Banku.

Czytaj też: Viva.com wprowadza Merchant Advance

Badanie Polaków Portfel Własny zrealizowano na zlecenie Santander Consumer Banku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) w dniach 7-22 lutego 2024 r. W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa dorosłych Polaków korzystająca z internetu. Próba n = 1000.


View Comments
There are currently no comments.