Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowy właściciel VeloBanku już niebawem


Jako faworyt w kontekście przejęcia VeloBanku wskazywany jest amerykański fundusz Cerberus. Nowy właściciel VeloBanku już jest na ostatniej prostej. Wiadomość, że na prowadzenie wysunął się Cerberus przekazał Bloomberg, powołując się na swoich informatorów, a analogiczne ustalenia poczynił także Business Insider.

Czytaj też: Mastercard i Nexi: nowe rozwiązanie z zakresu open bankingu w Europie

Co ciekawe, VeloBank powstał w efekcie przymusowej restrukturyzacji Getin Banku i zgodnie z planem… Powinien zostać sprzedany do końca tego kwartału! Obecnie udziałowcami są tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, posiadający aż 51% akcji spółki, oraz SOBK. A więc podmiot powołany z ramienia największych banków komercyjnych na polskim rynku.

Czytaj też: Paneuropejskie narzędzie płatnicze – nowa perspektywa rozwoju BLIKa

Nowy właściciel VeloBanku już niebawem

Nowy właściciel VeloBanku już niebawem 

BFG, na którym spoczywa już zadanie znalezienia nowego właściciela dla Velo, w styczniu tego roku podał, że… Otrzymał już wiążące oferty kupna tej instytucji. nieoficjalnie mówiło się wówczas, że wśród zainteresowanych są dwa amerykańskie fundusze posiadające doświadczenie w inwestowaniu w bankowość.

Czytaj też: PKO BP, mBank i ING – to banki, które mają najwięcej użytkowników BLIKa

Sam Cerberus z kolei to fundusz private equity, który znany jest w Polsce z tego, że pojawił się jako… Akcjonariusz w Commerzbanku. Fundusz jest dodatkowo też akcjonariuszem w Hamburg Commercial Bank, a od niedawna w HSBC we Francji.

Czytaj też: VeloBank wprowadził płatności odroczone BLIK Płacę Później


View Comments
There are currently no comments.