Aktualności
Posted By Admin

Hertz i Stripe z nową współpracą: rozwiązanie Stripe Terminal


Fintech Stripe nawiązał współpracę z Hertz. Rozwiązanie Stripe Terminal obsłuży więc operacje realizowane w blisko 3 tys. punktów wynajmu pojazdów marek Hertz, Dollar i Thrifty na całym świecie.

Co ciekawe, klienci Hertz wynajmując samochody uzyskują dostęp do nowych metod płatności online, w tym Apple Pay w USA. Współpraca z kolei przewiduje, że Hertz skonsoliduje w Stripe obsługę operacji w należących do firmy punktach wynajmu samochodów. Przede wszystkim w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii.

Czytaj też: Nubank z zyskiem na poziomie 1 mld USD

W komunikacie można wyczytać, że Stripe i Hertz przygotowały razem plan rozwoju produktu. Wszystko po to, by sprostać konkretnym potrzebom dotyczącym obsługi płatności, w tym wydłużenie okna autoryzacji płatności za tygodniowe lub miesięczne wypożyczanie aut.

Czytaj też: Finansowa przyszłość w Twoich rękach – do oszczędzania zachęca ING

Hertz i Stripe z nową współpracą przy obsłudze płatności za wynajem pojazdów - rozwiązanie Stripe Terminal

Hertz i Stripe z nową współpracą przy obsłudze płatności za wynajem pojazdów – rozwiązanie Stripe Terminal

W ramach współpracy Stripe wesprze Hertz w obsłudze płatności w następujących obszarach:

  • rezerwacji osobistych. W około 3 tys. punktów wynajmu Stripe Terminal stanie się podstawową platformą przyjmowania płatności przy pomocy terminali BBPOS WisePOS E.
  • rezerwacji online. Stripe będzie przetwarzał płatności za wszystkie rezerwacje dokonane bezpośrednio poprzez strony internetowe i aplikacje Hertz, Dollar i Thrifty. 
  • Płatności z Apple Pay. W partnerstwie ze Stripe, Hertz umożliwia przyjmowanie płatności za wynajem samochodów w USA. 

Niedawno Stripe zawarł umowę z inwestorami, która pozwolić ma pracownikom na spieniężenie swoich akcji. W efekcie wycena spółki ma wzrosnąć o 30% rokrocznie – do poziomu 65 mld dolarów. 

Czytaj też: Portfel europejski już niebawem trafi do użytku – przepisy ułatwią korzystanie z usług cyfrowych w Unii


View Comments
There are currently no comments.