fintech
Posted By Admin

Nowa ekspansja Robinhood – fintech wreszcie wychodzi poza USA


Aplikacja inwestycyjna zaznacza debiut w Wielkiej Brytanii! Nowa ekspansja Robinhood to też lista oczekujących dla mieszkańców UK, która pojawiła się w listopadzie zeszłego roku, a teraz planuje stopniowe udostępnianie apki dla wszystkich zainteresowanych.

Czytaj też: Raport Polaków Portfel Własny: Polacy w sieci: już 88% Polaków robi zakupy online

Z kolei w 2020 roku fintech zrezygnował z planowanego rozpoczęcia działalności w Wielkiej Brytanii. Firma miala wówczas problemy operacyjne, wynikające przede wszystkim ze wzrostu zainteresowania na rynku amerykańskim. Użytkownicy zaczęli znacznie chętniej korzystać z handlu akcjami podczas pandemii Covid-19.

Nowa ekspansja Robinhood - fintech wreszcie wychodzi poza USA

Nowa ekspansja Robinhood – fintech wreszcie wychodzi poza USA

Sam Robinhood to z kolei aplikacja inwestycyjna, która umożliwia klientom inwestowanie w pakiety akcji notowanych na Wall Street. Fintech nie pobiera prowizji, ale korzysta z reklam i oferuje płatny plan GOld. W 2022 roku, co ciekawe, Robinhood przejął londyńską firmę Ziglu, działającą na rynku kryptowalut. W efekcie, spółka rozpoczęła przygotowania do drugiej próby zawojowania Wysp Brytyjskich.

Czytaj też: Banki gotowe na transformacje AI – nowy raport Capgemini

Wielka Brytania będzie dla Robinhooda, co ważne, pierwszym rynkiem poza USA, na którym firma zaoferuje platformę do handlu akcjami spółek ze Stanów. Równocześnie, warto dodać, że kilka miesięcy temu Robinhood pojawił się w Unii Europejskiej, udostępniając serwis do handlu kryptowalutami.

Czytaj też: Allegro Pay udzielił pożyczek w wysokości niemal 7 mld złotych


View Comments
There are currently no comments.