Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Quicko wprowadza aplikację mobilną


Quicko Wallet służy na przykład do przelewów między użytkownikami kart oraz płatności zbliżeniowych. W marketach Google i App Store można już znaleźć wersję beta apki. W efekcie, niektóre jej funkcje mogą jeszcze nie działać prawidłowo.

Czytaj też: Kup obligacje skarbowe w Pekao

Twórcy oprogramowania w informacji kierowanej do użytkowników zapraszają ich do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania Quicko Wallet.

Czytaj też: Odroczone płatności to już 10% całego rynku pożyczkowego

Sama rejestracja w aplikacji z kolei jest bardzo prosta. Wystarczy więc podać kilka podstawowych danych jak imię, nazwisko, adres mail. Logowanie może odbywać się za pośrednictwem krótkiego kodu PIN albo biometrii.

Do aplikacji można dodać także jedną, albo więcej kart płatniczych dowolnych wydawców. Można tutaj także przechowywać karty programów lojalnościowych, podobnie jak, na przykład, w Stocard.

Czytaj też: Volkswagen Bank wprowadza kartę z wizerunkiem Porsche

Quicko wprowadza aplikację mobilną

Quicko wprowadza aplikację mobilną

Wydaje się więc, że obecnie podstawową funkcją aplikacji jest możliwość zlecania transakcji P2P. A więc takich na rzecz właścicieli kart płatniczych. By jednak taki przelew zrealizować trzeba podać numer karty odbiorcy.  A to z kolei jest raczej niewygodne.

Czytaj też: Volkswagen Bank wprowadza kartę z wizerunkiem Porsche

Kolejną usługą Quicko Wallet będzie wirtualna karta do mobilnych płatności zbliżeniowych. Na razie jednak nie da się takiej karty aktywować.

Tymczasem, z opisu w markecie Google Play wnika, że funkcjonalność Quicko Wallet sprawdza się do szybkich przelewów międzynarodowych, wirtualnych kart, które można dowolnie doładować i wielu rodzajów płatności zdalnych i zbliżeniowych.

Sam Quicko to polski fintech znany na przykład ze zbliżeniowych gadżetów płatniczych takich jak opaski NFC. Spółka pracuje także nad udostępnieniem własnej płatniczej opaski sportowej.

Czytaj też: Płatności między rachunkami – nowa oferta fintechu Kevin


View Comments
There are currently no comments.