Aktualności
Posted By Admin

Płatności między rachunkami – nowa oferta fintechu Kevin


Jeśli chodzi o wdrożenie nowego rozwiązania to efekt współpracy z Monet+, operatorem platformy Switchio. Fintech Kevin z kolei poinformował o nawiązaniu partnerstwa z operatorem platformy Switchio, służącej do zarządzania płatnościami elektronicznymi. Pojawią się więc płatności między rachunkami!

Czytaj też: Cashback w sklepach – gdzie wypłacisz gotówkę?

Co ciekawe, usługa pojawi się w Europie w terminalach zintegrowanych ze Switchio. Obecnie globalnie działa ich ponad 60 tys. Nowe rozwiązanie, co ważne, ma przynieść korzyści zarówno sprzedawcom, jak i konsumentom.

 płatności między rachunkami

Płatności między rachunkami – nowa oferta fintechu Kevin

Ci pierwsi muszą więc dodatkowo inwestować, jeśli korzystają z takich narzędzi. Równocześnie mogą zacząć przyjmować płatności na przykład w sklepie stacjonarnym bezpośrednio na konto. Środki powinny do nich trafiać natychmiast, a koszty transakcji będą niższe. Z procesu płatności eliminuje się więc sieci kart, pobierające określoną kwotę lub procent od każdej płatności.

Tymczasem, partnerzy zaznaczają, że w efekcie integracji czeska firma Monet+ stała się pierwszym przedsiębiorstwem, które… Wprowadzi płatności typu A2A – płatności między rachunkami – w sklepach stacjonarnych. Umożliwiła to dyrektywa PSD2 i rozwój otwartej bankowości.

Sam kevin to z kolei wywodzący się z Litwy fintech założony w 2018 roku. Kilka miesięcy temu podmiot wzmocnił własne struktury na polskim rynku, a do warszawskiego oddziału dołączyli menedżerowie pracujący wcześniej dla dużych, międzynarodowych instytucji płatniczych, czyli PayPala i Visy. 

Czytaj też: Liczba oddziałów bezgotówkowych rośnie – banki mają ich już ponad 600


View Comments
There are currently no comments.