Aktualności
Posted By Admin

21 mln kary dla ING – naruszenie przepisów o praniu pieniędzy


To już druga taka kara w ostatnim czasie, którą nałożono na ten bank. Przed Wami 21 mln kary dla ING za naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. 

Czytaj też: Odroczone płatności to już 10% całego rynku pożyczkowego

Generalny Inspektor Informacji Finansowej nałożył na ING Bank Śląski karę w wysokości 21,7 mln PLN. Powodem ma być niedopełnienie obowiązków wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu pieniędzy praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

GIIF jeszcze nie udostępnił szczegółowych informacji dotyczących o zdecydowaniu nałożeniu kary. Z sankcjami administracyjnymi nakładanymi przez ten podmiot jest jednak pewien problem… Są dość ogólnikowo opisane i zawierają odniesienia do artykułów ustawy o PPPIFT. Bez wyszczególnienia konkretnych przykładów i przypadków naruszeń, których miały dopuścić się instytucje finansowe.

Czytaj też: Indywidualne konta od Volkswagen Bank

21 mln kary dla ING

21 mln kary dla ING – naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy

Co ciekawe, biuro prasowe ING stwierdził oficjalnie, że ustawa nakłada obowiązki w sposób dość ogólny i dlatego też i… Sam bank ogólnie pisze o naruszeniach.

Czytaj też: Volkswagen Bank wprowadza kartę z wizerunkiem Porsche

Okazuje się, że to już drugi raz w tym roku, gdy ING dał siępokarać za takie naruszenia. Na początku 2022 karę w wysokości 3 mln PLN nałożyła na niego Komisja Nadzoru Finansowego po kontroli za lata 2018-2019. Bank wskazał, że równocześnie realizuje plan naprawczy związany z rekomendacjami na przykład GIIF i… Udało mu się naprawić większość uchybień.

Czytaj też: Płatności między rachunkami – nowa oferta fintechu Kevin

ING Bank Śląski podejmował szereg samodzielnych działań polegających na poprawie i wzmocnieniu procesów związanych z zapewnieniem stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, także w obszarach wykazanych przez GIIF.

– biuro prasowe ING.

Co najmniej kilkaset milionów dolarów mogło zostać wypranych za pośrednictwem kont w ING Banku Śląskim należących do podejrzanych spółek.

– napisała „GW”.

Czytaj też: Kup obligacje skarbowe w Pekao


View Comments
There are currently no comments.