Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Polski fintech WeSub we Francji


Płatności za subskrypcję sprzętu dla salonów kosmetycznych – oto, co WeSub robi w Polsce, a teraz także we Francji! Rozszerzenie działalności to element szerokiej strategii ekspansji w Europie! 

Czytaj też: Mastercard SpendingPulse – prognoza polskich wydatków świątecznych

Biuro prasowe fintechu informuje, że działalność we Francji już się rozpoczęła. Tamtejsza spółka WeSub oferuje subskrypcje, w poczet których potrzebny sprzęt mogą finansować salony kosmetyczne. W najbliższych miesiącach z kolei planuje rozszerzać zakres usług o finansowanie urządzeń elektronicznych, z czego WeSub znany jest w Polsce.

Co ciekawe, zdaniem prezesa fintechu – rozszerzenie działalności to nie tylko krok w nowym kierunku, ale też odpowiedź na rozwijające się tutaj trendy.

Czytaj też: Automatyczne procesy z wykorzystaniem low code/no code w PKO

Zachodnie rynki od dawna są otwarte na rozwiązania subskrypcyjne, co widzimy w różnorodności firm oferujących tam taki sposób finansowania – od globalnych graczy po lokalne przedsiębiorstwa. Warto zauważyć, że we Francji, dostawcy i producenci sprzętu sami badają możliwości tworzenia modeli subskrypcyjnych, co świadczy o dynamicznej i różnorodnej strukturze tamtejszego rynku.

mówi szef WeSub, Mariusz Szałagan.
Polski fintech WeSub we Francji

Polski fintech WeSub we Francji

Równocześnie, w jego opinii obecność wielu firm na francuskim rynku rozwiązań subskrypcyjnych potwierdza zapotrzebowanie na takie rozwiązania.

Sam WeSub z kolei, przypomnę, tworzy rozwiązania dla sklepów,w ramach których te mogą włączyć subskrypcję do swoich metod płatności. W efekcie – klienci firmowi mogą wynająć przedmiot zamiast kupować go na raty czy brać w leasing. Klient nie spłaca wartości przedmioty, ale płaci za korzystanie z niego. Jest to usługa, którą przedsiębiorca może ująć w kosztach. Po zakończeniu umowy nie jest wymagane wykupienie sprzętu. Dodatkowo – spółka należąca do WeSub – RentUp, oferuje takie subskrypcje klientom indywidualnym. W ten sam sposób można już skorzystać z najmu w sklepach Komputronik.

Fintech już od jakiegoś czasu działa też na rynku szwajcarskim. Zdobyte tutaj doświadczenie pozwoliły spółce zadebiutować w kolejnym miejscu! To, jak deklaruje zarząd, element szerszego planu ekspansji fintechu. Docelowo spółka zamierza oferować rozwiązania uniwersalne w wielu krajach, głównie w Europie.


View Comments
There are currently no comments.