Aktualności
Posted By Admin

Nowość na polskim rynku – Raisin pomoże oszczędzać Polakom


Fintech rozwija platformę, w efekcie której klient uzyskuje dostęp do produktów wielu instytucji finansowych. Na polskim rynku pojawia się platforma z ramienia firmy Raisin. Łączyć ma klientów z instytucjami finansowymi w różnych krajach, a co ważniejsze… Umożliwi oszczędzanie i inwestowanie Polakom!

Czytaj też: Nowa funkcjonalność ITCARD – akceptacja kart American Express

Co ciekawe, by móc korzystać z platformy, konieczne jest założenia konta. Po kliknięciu w przycisk na stronie trzeba podać adres mailowy i wypełnić formularz. Wymagane jest też w międzyczasie pobranie apki, za pomocą której przeprowadzona będzie wideoweryfikacja tożsamości. Klient dodatkowo musi też przesłać dokument potwierdzający adres zamieszkania. Po spełnieniu takich warunków – otrzymuje dostęp do systemu Raisin i numer konta bankowego.

Nowość na polskim rynku - Raisin pomoże oszczędzać Polakom

Nowość na polskim rynku – Raisin pomoże oszczędzać Polakom

Autorzy firmy przekonują, że w efekcie fintechu Polacy zyskają dostęp do szeregu produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych bez konieczności wielokrotnego potwierdzania tożsamości. A w międzyczasie mogą też rejestrować się na bardzo różnych platformach inwestycyjnych. Tak przynajmniej wygląda to w teorii i innych krajach, w których Raisin już funkcjonuje.

Czytaj też: Giełda kryptowalut Binance przyznała się do prania pieniędzy

W Polsce z kolei oferta fintechu na razie nie jest zbyt rozbudowana. Do platformy dołączył HoistSpar, szwedzki bank działający w Europie. W efekcie – klienci mogą wpłacać środki na lokaty terminowe o okresie trwania wynoszącym miesiąc, trzy miesiące, sześć lub dwanaście. Funkcjonalności mają jednak być rozwijane!

Czytaj też: Mastercard SpendingPulse – prognoza polskich wydatków świątecznych

Firma powstała w 2012 roku. Podmiot podaje, że już cieszy się ponad milionem klientów, a grono jego partnerów liczy przeszło 400 instytucji finansowych z ponad 30 krajów. Wśród nich są już na przykład Deutsche Bank, Klarna, unicredit, Aviva czy Credit Agricole.


View Comments
There are currently no comments.