Aktualności

PayEye i Visa z nowym programem pilotażowym


Wrocławski fintech PayEye i Visa podejmują się nowości pilotażowej. Ten pierwszy poinformował o rozpoczęciu pilotażu płatności online e-payeye, wspólnie z Visą właśnie. potrwa on do końca tego roku. Co ciekawe – może w nim wziąć udział każdy, kto zainstaluje aplikację PayEye. A dodatkowo – podepnie w niej swoją kartę Visa i dokona płatności za minimum 10 PLN w jednym ze sklepów online. Z kolei za zrobione zakupy i po wypełnieniu krótkiej ankiety uczestnicy otrzymają 50 zł zwrotu na swoją kartę Visa.

Czytaj też: Płatności za parkowanie tylko kartą – nowy sondaż Elavonu

Tymczasem, o wdrożeniu rozwiązania e-payeye mogliście przeczytać już jakiś czas temu. Płatności z kolei dostępne są dla kupujących na urządzeniach mobilnych! Nie ma więc już potrzeby wypełniania formularzy czy rejestracji na stronach sklepu.

Czytaj też: Nowe podmioty na liście KNF – Elit Group Bank i PayHost

Równocześnie, finalizację płatności autoryzuje się wyłącznie w apce PayEye. Fintech, co ciekawe, automatycznie podstawia dane użytkownika wraz z preferowaną kartą czy adresem dostawy. Spółka chce także, by z poziomu aplikacji klienci mogli zarządzać swoimi zakupami. PayEye udostępni dodatkowo też możliwość śledzenia przesyłek, czy zarządzania zwrotami i dokonywania automatycznych zakupów.

Czytaj też: Cyfrowe paragony w Polsce – czy wiesz o nich wszystko?

PayEye i Visa z nowym programem pilotażowym

PayEye i Visa z nowym programem pilotażowym

Prace nad systemem PayEye rozpoczęliśmy pięć lat temu. W 2022 roku udało nam się wprowadzić na rynek eyePOS’a 2.0, czyli nasz drugi autorski terminal płatniczy pozwalający na płatności wykorzystujące fuzję biometrii oka i twarzy. Jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić nowe terminale eyePOS 3, które jako pierwsze na świecie obsługiwać będą wszystkie rodzaje płatności: biometryczne, zbliżeniowe i kartowe.

– Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye.

Czytaj też: Nowa metoda odblokowania dostępu do bankowości od VeloBanku

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem – w ciągu ostatnich pięciu lat Visa wydała 10 mld USD na walkę z oszustwami i cyberbezpieczeństwo. Ta inwestycja przynosi rezultaty – w samym tylko 2022 pomogliśmy w ten sposób powstrzymać oszustwa na kwotę 27 mld USD. Warto zauważyć, że przypadki oszustw zdarzają się w mniej niż 0,1% transakcji – jest to jedna z najniższych wartości wśród wszystkich form płatności. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.

– Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

View Comments
There are currently no comments.