Aktualności

Finanse w metaverse – co się wydarzy?


Z badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercarda wynika jasno, że Polacy widzę finanse w metaverse i, co ważniejsze… Bardzo chętnie poznaliby ofertę banku czy porozmawiali na temat usług inwestycyjnych!

Jeszcze do niedawna mataverse był jednym z najczęstszych tematów w kontekście finansów. Moda na niego jednak przeminęła równie szybko, jak temat w ogóle się pojawił.

Czytaj też: Nowa metoda płatności u agentów ubezpieczeniowych – Insly

Mastercard postanowił jednak sprawdzić, do czego Polacy byliby skłonni wykorzystać metaverse w finansach. Gdyby finanse w metaverse się upowszechniły tak, jak na przykład internet – okazuje się – że Polacy byliby nim zainteresowani! W raporcie Mastercard wyjaśnia przede wszystkim, czym jest metaverse.

Czytaj też: PepPay – nowy softpos na polskim rynku

Jest to internet 3D, czyli przestrzeń wirtualna, w której użytkownicy nie tylko przeglądają treści, ale stają się ich integralną treścią. W efekcie otwierają się drzwi do szeregu nowych form komunikacji z wykorzystaniem technologii takich, jak na przykład rzeczywistość wirtualna, mieszana czy rozszerzona.

Finanse w metaverse - co się wydarzy?

Finanse w metaverse – co się wydarzy? 

Dostrzegamy ogromne możliwości metaverse, w tym w zakresie wirtualnego handlu, i chcemy mieć pewność, że rozwija się on w sposób inkluzywny, bezpieczny i bezproblemowy. Nasz raport jest nie tylko obszernym kompendium wiedzy, ale również w praktyczny sposób wskazuje możliwe kierunki rozwoju w wirtualnej przestrzeni dla banków, e-commerce’u i pozostałych branż.

– Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe.

Czytaj też: Moneyback od płatności kartą Visa

Co ciekawe, w raporcie pojawiły się na przykład wyniki badań, które wskazują, że mimo braku teoretycznej wiedzy na temat metaversu… Aż jedna trzecia internautów deklaruje, że już korzystała z wirtualnej rzeczywistości. Dla 56% użytkowników popularność wybranych wirtualnych światów wiąże się z możliwością oderwania się od codzienności. A co za tym idzie – z relaksem. Odsetek zwiększa się do 66% wśród badanych, którzy są aktywnymi graczami.

Równocześnie, metaverse, mimo że jest stosunkowo nową ideą, znalazł już zastosowanie w ponad 30 branżach, w tym bankowości właśnie. Okazuje się, że Polscy najchętniej korzystaliby z doradztwa dotyczącego oszczędzania i inwestowania – 64%, poznali ofertę banku – 65% i złożyli reklamację – 58%.


View Comments
There are currently no comments.