Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Nowy kurs w apce Revoluta


Nowy kurs w apce Revoluta już jest! Fintech udostępnia w aplikacji bezpłatny kurs edukacji finansowej. Ten ma przede wszystkim pomóc klientom przeciwstawić się oszustom. Cały moduł prezentuje głównie mechanizmy wykorzystywane przez przestępców do kradzieży. Dodatkowo – podpowiada też, jak rozpoznać oznaki manipulacji.

Czytaj też: Klienci mobilni w polskich bankach biją rekord – tym razem jest ich już 2,6 mln więcej

Według danych GASA z 2021 roku oszuści okradli na całym świecie ponad 300 mln osób na łączną kwotę ponad 50 miliardów euro! W Polsce – według danych Narodowego Banku Polskiego – konsumenci stracili w efekcie oszustw kartowych około 25 mln PLN. I to zaledwie w pierwszym kwartale roku!

Czytaj też: Departament fintech KNFu przechodzi poważne zmiany

Z kolei nowy kurs w apce powinien pomóc klientom orientować się w oszustwach i manipulacjach. Wyniki Revolut Money Report wskazują jasno, że tylko 13% respondentów ma przekonanie, że faktycznie potrafi wykryć jakieś oszustwo. Z kolei aż 75% takiej pewności nie ma. Równocześnie 12% mówi wprost, że nie wie, co zrobić, by ustrzec się od pułapek. Co ciekawe, aż 35% użytkowników przyznaje, że nie słyszało w ogóle o oszustwach w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Usługa Hyundai Pay umożliwia płatność za parking

Nowy kurs Revoluta

Nowy kurs w apce Revoluta

Kurs dostępny jest też w polskiej wersji językowej i obejmuje 5 osobnych lekcji. Znajdziecie tutaj wprowadzenie, oszustwa zakupowe, inwestycyjne, podszywanie się pod bank lub osobę uprawnioną czy przejęcia kontroli nad kontami. Poszczególne moduły z  kolei tłumaczą mechanizmy, na których bazują wybrane typy oszustw. Dodatkowo też udostępniają wskazówki, które pomogą się bronić przed takimi precedensami. Revolut w międzyczasie takiego kursu udostępnia możliwość sprawdzenia się i swojej wiedzy w testach.

Czytaj też: Rozliczenia stablecoinami – Visa podejmuje się nowego projektu

Kurs jest darmowy i dostępny z poziomu aplikacji Revolut (9.22 lub nowszej)!


View Comments
There are currently no comments.