Systemy płatności
Posted By Admin

Mikrodonacje bezgotówkowe – rośnie zainteresowanie


Organizacje charytatywne coraz częściej sięgają po terminale czy inne e-skarbonki. Badacze na zlecenie BetterPOS przeanalizowali stosunek Polaków do tematu. Okazuje się, że mikrodonacje bezgotówkowe budzą całkiem poważne zainteresowanie. 

Czytaj też: PKO udostępnia terminal softpos – LikePOS

Większość użytkowników kart płatniczych jeszcze kilka miesięcy temu nie słyszało o takiej możliwości. Jednak jest to, niewątpliwie, bardzo interesująca forma dobroczynności.

Respondentami badania były osoby, które przynajmniej raz w tygodniu robią zakupy spożywcze, a ich najczęstszą metodą płatności jest ta przy użyciu terminala. Jak wynika z materiału, co ciekawe, aż 90% z nich nie słyszało wcześniej o takiej idei. Część ankietowanych wskazała równocześnie na to, że  najchętniej korzystaliby z takiej możliwości na zasadzie zaokrąglenia rachunku za zakupy.

Czytaj też: Rachunek Banku Pocztowego otworzysz zdalnie

Mikrodonacje bezgotówkowe

Mikrodonacje bezgotówkowe – rośnie zainteresowanie

Jednym ze sposobów wsparcia organizacji charytatywnych jest mikrodonacja, czyli częste oraz regularne przekazywanie niewielkich wpłat na cele pomocowe. Można je w szybki i prosty sposób realizować m.in. za pośrednictwem płatności bezgotówkowych. Poza oczywistą wygodą i bezpieczeństwem, darczyńcy zyskują możliwość zaangażowania się charytatywnie, nie obciążając domowego budżetu.

– mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS i pomysłodawca Donateo.

Mikrodonacje bezgotówkowe to szansa na pomoc. Datkomaty i całe e-skarbonki, które pozwalają na przekazywanie mikrodonacji w efekcie płatności bezgotówkowych – działają w efekcie Donateo.

Czytaj też: Odroczone płatności Mokka dla sklepów stacjonarnych

Te działają także w sklepach Carrefour. A co więcej, klienci tej sieci mogą wesprzeć działania na przykład Polskiej Akcji Humanitarnej. Z kolei w Auchan już niebawem będzie można także wesprzeć organizacje charytatywne.

Tymczasem, we wspomnianym badaniu BetterPOS, respondenci zaznaczają, że dobroczynność w formie mikrodonacji bezgotówkowych jest ciekawym rozwiązaniem.

Tworząc pierwszy w Polsce system mikrodonacji bezgotówkowych kierowaliśmy się nie tylko chęcią wsparcia organizacji charytatywnych, ale również zagwarantowaniem darczyńcom poczucia pewności, że ich pieniądze bezpiecznie trafiają na konta organizacji dobroczynnych. Dlatego zadbaliśmy o jak największą transparentność.

Dzięki temu użytkownicy terminali, datkomatów czy e-skarbonek mają możliwość wglądu do transakcji i jej udokumentowania. Do tej pory z naszym rozwiązaniem zetknęło się już blisko 8 mln osób.

  – dodaje Krzysztof Adamski.

Czytaj też: Rusza Revolut Pay. Płatności jednym kliknięciem to już fakt


View Comments
There are currently no comments.