Płatności online
Posted By Admin

Cashback to najpopularniejsza funkcja terminali


Terminale płatnicze to urządzenia wielofunkcyjne. Poza własną rolą, a więc przyjmowaniem płatności bezgotówkowych, oferują wiele innych funkcji. Teraz na przykład cashback. To on właśnie jest najbardziej atrakcyjny dla Polaków. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 40,9% uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie Fiserv Polska. Na drugim miejscu z kolei znalazła się płatność w różnych walutach 32,3%.

Czytaj też: Nowe funkcje w bankowości Pekao

Popularność terminali nad Wisłą jest niepodważalna. Ponad 70% Polaków regularnie płaci już bezgotówkowo, a 41% zawsze, gdy ma taką możliwość. 

W ramach badania Fiserv Polska zapytano również Polaków co jest główną zaletą terminali płatniczych i aż 42% badanych odpowiedziało, że wygoda. Wśród innych korzyści pojawiły się także:

  • szybkość realizacji – 28,8%, 
  • prostota obsługi – 28,6%, 
  • oszczędność czasu – 28,4%.

Równocześnie, zdaniem Polaków, najbardziej atrakcyjna jest wypłata gotówki z kasy sklepu. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 40,9% Polaków. Zainteresowane cashbackiem są przede wszystkim osoby młode – w wieku 30-39 lat (61%), oraz 18-29 (44,8%).

Czytaj też: Polskie płatności odnotowały rekord. BLIK i Express Elixir wystrzeliły

cashback

Cashback to najpopularniejsza funkcja terminali

Z kolei drugą najpopularniejszą funkcją terminali jest możliwość płatności w obcej walucie.

Odwrotność cashbacku, czyli wpłata pieniędzy na konto w kasie sklepu, tak jak we wpłatomacie, jest trzecią najpopularniejszą funkcją dodatkową terminala – tak wskazało ponad 31 proc. Polaków. Jak wynika z naszego badania jest ona najbardziej atrakcyjna dla osób najmłodszych. Wskazała ją ponad połowa respondentów w przedziale wiekowym 18-29 lat.

– komentuje Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska.

Czytaj też: PKO udostępnia terminal softpos – LikePOS


View Comments
There are currently no comments.