Aktualności
Posted By Admin

PKO udostępnia terminal softpos – LikePOS


Klienci biznesowi PKO mają już do dyspozycji terminal softpos – LikePOS. Ten zmienia smartfon w terminal za sprawą samego eService. LikePOS pozwala na przyjmowanie płatności zbliżeniowych o dowolnej wartości. Także te wymagające autoryzacji kodem PIN.

Czytaj też: Ponad 2/3 Polaków korzysta z płatności bezgotówkowych – raport Fiserv

PKO BP to kolejny już bank w Polsce, który oferuje klientom firmowym SoftPOSa. Podobne rozwiązanie ostatnio udostępnił także Bank Millennium we współpracy z firmą PayTel. Równocześnie ING Bank Śląski pochwalił się takim wdrożeniem.

Czytaj też: Przelewy zlecane w apkach – ING znów na szczycie

PKO udostępnia terminal softpos - LikePOS

PKO udostępnia terminal softpos – LikePOS

Sam PKO oferuje klientom firmowym aplikację mobilną LikePOS, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na urządzeniach z systemami Android. Aplikację, co ciekawe, można zainstalować na smartfonie albo tablecie w wersji 8.1 lub wyższej.

Czytaj też: Odroczone płatności to już 10% całego rynku pożyczkowego

Z kolei dostawcą rozwiązania jest spółka eService, której współzałożycielem jest PKO. Aplikacja przeszła pilotaż przeprowadzony na rynku czeskim. LikePOS obsługuje transakcje realizowane za pomocą smartfona lub tabletu płatności na dowolną kwotę, także taką, która wymaga autoryzacji przy użyciu PIN. Jest to możliwe przede wszystkim w efekcie Tap to Phone – technologii Visa.

Z kolei miesięczny koszt utrzymania dla firmy to… Zaledwie 4,99 PLN! Jeśli z kolei mowa o prowizji – od transakcji pobierana jest podobnie jak w przypadku standardowych terminali. Z oferty aplikacji LikePOS można dodatkowo skorzystać z dofinansowaniem w ramach programu Polska Bezgotówkowa.

Czytaj też: Volkswagen Bank wprowadza kartę z wizerunkiem Porsche


View Comments
There are currently no comments.