Płatności online
Posted By Admin

Rachunek Banku Pocztowego otworzysz zdalnie


Z nowego rozwiązania mogą już korzystać właściciele rachunków ING, Pekao, Millennium, Santanderze, Aliorze oraz mBanku. Rachunek Banku Pocztowego otworzysz już zdalnie!

Czytaj też: Zarządzanie kontem w aplikacji – ponad połowa wybiera mobilność

Co ciekawe, obecnie z tego rozwiązania mogą skorzystać posiadacze rachunków w: ING, Pekao, Millennium, Santanderze, Aliorze oraz mBanku. Instytucja zapewnia dodatkowo, że proces powinien zająć nie więcej niż kilkanaście minut.

Czytaj też: Przelewy zlecane w apkach – ING znów na szczycie

Tymczasem, samo zdalne otwarcie rachunku odbywa się z wykorzystaniem usługi AIS (Account Information Service). A więc dostępu do informacji o rachunku. 

Rachunek Banku Pocztowego

Rachunek Banku Pocztowego otworzysz zdalnie

Rachunek Banku Pocztowego wykorzystuje usługę AIS do zweryfikowania tożsamości klienta poprzez porównanie danych podanych we wniosku z danymi otrzymanymi z innego banku. W efekcie, niedługo po weryfikacji klient może podpisać umowę. Ta z kolei zostanie do niego przesłana e-mailem. 

Czytaj też: Nowa aplikacja Credit Agricole – co nowego?

Na podobne wykorzystanie open bankingu zdecydowało się wcześniej Millennium. W międzyczasie warto zaznaczyć, że usługi oferowane w ramach otwartej bankowości to na przykład agregator rachunków czy wykorzystanie danych z innego banku. Ta ostatnia z kolei odbywa się przy analizie wniosku o takie produkty jak kredyt, pożyczka czy karta kredytowa.

Czytaj też: Przelewy zlecane w apkach – ING znów na szczycie


View Comments
There are currently no comments.