Systemy płatności
Posted By Admin

Nowa waluta Cebullion wraca do gry


Na stronie całego wydarzenia, którego twarzą jest przede wszystkim Rafał Zaorski, pojawia się także Artur Granicki. Cebullion wraca do gry! Czego możemy się spodziewać?

Czytaj też: Zarządzanie kontem w aplikacji – ponad połowa wybiera mobilność

W biuletynie Urzędu Patentowego pojawiła się właśnie informacja o rejestracji znaku słowno-graficznego Cebullion. Co ciekawe, z dokumentacji można się dowiedzieć na przykład tego, że zgłaszającym był właśnie.. Rafał Zaorski.

Sam znak z kolei dotyczy głównie usług finansowych, bankowych, oprogramowania i… Kryptowalut! Wspomina się jednak w międzyczasie także o organizowaniu imprez, odzieży, książkach czy badaniach naukowych.

Czytaj też: Tpay nowym operatorem płatności mojePZU

Cebullion wraca do gry

Cebullion wraca do gry

Cebullion skupił uwagę już wiosną. W maju przecież Rafał Zaorski zgłosił znak słowny cebulion. Cała sprawa jednak wyglądała raczej jak żart, ale szybko okazało się, że… Celem nadrzędnym jest stworzenie cyberwaluty powiązanej z polskim złotym.

Czytaj też: Nowa aplikacja Credit Agricole – co nowego?

Stablecoin z kolei – czyli cyfrowa waluta połączona z aktywami, które nie podlegają wahaniom kursu – miałby być w pełni kontrolowany przez KNF.

W maju, co ciekawe, nie skończyło się na informacjach z biuletynu. Wystartował równocześnie także serwis cebullion.io. Można się z niego dowiedzieć na przykład tego, że polski cyfrowy pieniądz tworzony jest z myślą o obszarach rynku, w których widoczne jest zapotrzebowanie na wirtualny odpowiednik złotego. Pojawiło się także dodatkowo zapewnienie, że tokeny będą miały 100% pokrycie w gotówce albo innych aktywach. Sama wymiana z kolei ma być prosta.

Czytaj też: Przelewy zlecane w apkach – ING znów na szczycie


View Comments
There are currently no comments.