Aktualności
Posted By Admin

Rusza Revolut Pay. Płatności jednym kliknięciem to już fakt


Do zapłacenia jeden klik! Brytyjski fintech ogłosił właśnie premierę  Revolut Pay – nowej metody płatności za zakupy online. Firmy z branży e-commerce w Wielkiej Brytanii i Europie mogą już prezentować Revolut Pay jako metodę zapłaty na stronach produktowych, koszyka i wśród dostępnych metod płatności.

Czytaj też: Volkswagen Bank wprowadza kartę z wizerunkiem Porsche

Co ciekawe, Revolut pay pozwala płacić jednym kliknięciem i zarabiać cashback za zakupy. Obecni klienci mogą korzystać z Revolut Pay w efekcie płatności kartami brytyjskiego fintechu albo bezpośrednio z konta. Osoby, które nie są klientami, mogą płacić równie łatwo kartami Mastercard albo Visa wydanymi przez inne banki.

Revolut Pay

Rusza Revolut Pay. Płatności jednym kliknięciem to już fakt

Z kolei transakcje potwierdzane są w efekcie Face ID lub odciskiem palca. Oczywiście, bez konieczności wpisywania numeru konta. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa środków klientów w trakcie zakupów online.

Czytaj też: Revolut powalczy o płatności offline! Wprowadzi terminal mPOS Reeder

Środki pojawiają się bezpośrednio na koncie Revolut Business usługodawcy w ciągu 24 godzin, bez dodatkowych kosztów. Małe i średnie firmy mogą dodać i aktywować wersję Pay na swoich stronach mobilnych i w internecie w efekcie wtyczek.

Dla większych startupów i firm Revolut Pay oferuje zestaw wtyczek API i SDK, które pozwolą firmie uruchomić rozwiązanie w ciągu kilku dni.

Usługodawcy mogą przyjmować płatności, przy niewielkim koszcie, w ponad 20 walutach. Oficjalny start Revolut Pay to kolejny ważny krok po lipcowej premierze terminali płatniczych Revolut Reader, a także platformy dla firm do akceptacji i procesowania płatności udostępnionej w 2020 roku.

– czytamy w komunikacie.

Rozwiązanie jest dostępne w Wielkiej Brytanii i na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj też: Płatności między rachunkami – nowa oferta fintechu Kevin


View Comments
There are currently no comments.