Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Revolut powalczy o płatności offline! Wprowadzi terminal mPOS Reeder


mPOS Reeder Revoluta najpierw ma pojawić się w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, fintech przygotowuje także rozwiązanie dla większych firm.

Czytaj też: Ponad 2/3 Polaków korzysta z płatności bezgotówkowych – raport Fiserv

Biznesowi klienci banku w Irlandii i Wielkiej Brytanii mogą już korzystać z mPOS Reeder, który pozwala na przyjmowanie płatności w punktach sprzedaży. Oczywiście, w połączeniu z kontem Revolut Business. W efekcie, firma w jednym miejscu będzie mogła rozliczać i przechowywać środki równocześnie.

Czytaj też: Płatności między rachunkami – nowa oferta fintechu Kevin

mPOS Reeder to przede wszystkim obsługa płatności stykowych i zbliżeniowych. Co ciekawe, sam fintech przekonuje, że główne zalety tego urządzenia to bezpieczeństwo, długi czas pracy baterii i… Kieszonkowy rozmiar. Z kolei w porównaniu do ofert konkurencji produkt ten ma być zdecydowanie bardziej atrakcyjny ze względu na szybki dostęp do środków, bo – jak twierdzi Revolut – standard na rynku to 2-3 dni robocze.

Czytaj też: Przelewy zlecane w apkach – ING znów na szczycie

Revolut powalczy o rynek płatności offline! Wprowadzi terminal płatniczy mPOS Reeder

Revolut powalczy o rynek płatności offline! Wprowadzi terminal płatniczy mPOS Reeder

Tymczasem, Revolut Reeder będzie można dostosować także do innych systemów POS używanych w firmie. 

Co ciekawe, fintech proponuje dwa rodzaje rozliczeń.. Po pierwsze będzie pobierał od 25 euro na start i 0,8% plus 0,02 euro od każdej transakcji. Drugi model z kolei to indywidualne ceny dla klientów generujących dużą liczbę lub wartość transakcji.

Czytaj też: Cyfrowy portfel SumUp dla klientów indywidualnych

O tym, że fintech zamierza oferować autorski mPOS było wiadomo już w kwietniu 2021 roku. Jednak najpewniej w Polsce ów usługa się nie pojawi. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że fintech nie zaproponuje nam niczego innowacyjnego.

Przecież takie mPOSy są dostępne już od dawna. Nigdy nie zdobyły nad Wisłą dużej popularności. Poza tym coraz częściej są zastępowane SoftPOSami – a więc terminalami aplikacyjnymi do zainstalowania na dowolnym smartfonie z Androidem i modułem zbliżeniowym.

Czytaj też: Odroczone płatności to już 10% całego rynku pożyczkowego


View Comments
There are currently no comments.