Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Future w ING – nowe konto w banku


ING do oferty klientów indywidualnych wprowadził konto Future. Bank za każdy nowy rachunek co miesiąc zamierza przekazać 10 PLN na projekt wspierający zrównoważony rozwój. Jest to element realizowanej strategii ESG – Przyszłość to nasza wspólna odpowiedzialność.

Czytaj też: Usługa Hyundai Pay umożliwia płatność za parking

Teraz klient może wybrać jeden z 3 projektów realizowanych przez partnerskie fundacje. Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze chce z kolei ocalić najbardziej dzikie miejsca w kraju, gdzie przetrwały ostatnie fragmenty Puszczy Karpackiej. Instytucja, co ciekawe, działa na rzecz lepszej ochrony ekosystemów, w których na co dzień żyją wilki, niedźwiedzie i rysie.

Czytaj też: Departament fintech KNFu przechodzi poważne zmiany

Równocześnie prowadzony przez nią projekt Mikro rezerwaty ma na celu kreacje 30 mikro rezerwatów dla rzadkich gatunków ptaków, w najcenniejszych przyrodniczo rejonach Polski.

Future w ING - nowe konto w banku

Future w ING – nowe konto w banku

Z kolei Fundacja Kwietna dba równocześnie o zachowanie naturalnej bioróżnorodności i wprowadza do polskich miast rozwiązania przyjazne naturze. Podnosi dodatkowo też świadomość w kontekście ekologii w społeczeństwie. Trzeci projekt opiera się o poprawę stanu gleb w Polsce, a realizuje go Fundacja Grunt od Nowa. Ten precedens pt. Miejska wyspa ciepła realizowana jest w formie lasy kieszonkowego i tworzy strefy chłodu, chroniąc równocześnie zasoby wodne w wybranym miejscu.

Czytaj też: Rozliczenia stablecoinami – Visa podejmuje się nowego projektu

W efekcie zakończenia zbiórki na projekt i jego realizację klient otrzyma podsumowanie z efektami działań. Bank w międzyczasie deklaruje też, że równowartość pieniędzy, które zgromadzą klienci, przeznaczy na finansowanie budynków, które mają mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną.

Czytaj też: Pierwsza kampania Revoluta w polskiej telewizji

Sam rachunek z kolei może być wspólny, co oznacza, że istnieje opcja korzystania z niego z osobą wskazaną przez użytkownika-posiadacza. 

Opłata miesięczna za prowadzenie Future w ING wynosi 20 zł. Korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce i w obszarze SEPA jest bezpłatne. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że darmowe są też wszystkie wpłaty i wypłaty w oddziale.


View Comments
There are currently no comments.