Bez kategorii
Posted By Admin

Flexee – umożliwiający wcześniejszą wypłatę z nową rundą finansowania


Firma Flexee liczy na to, że pozyskane środki pozwolą jej w tym roku dotrzeć z usługą do… Kilkudziesięciu tysięcy pracowników.

Czytaj też: Asystent głosowy IKO pomoże w płatnościach online

Fintech poinformował oficjalnie o zamknięciu rundy finansowania, w którym udało mu się pozyskać do 13 mln PLN. Środki te pozwolą firmie dotrzeć do szerszego grona odbiorców z aplikacją umożliwiającą wcześniejsze wypłacenie wynagrodzenia. Co ciekawe, wiodącym  inwestorem tej operacji została spółka JR Holding.

Czytaj też: Prawie 330 mln przelewów zleconych na mobilu

Flexee - fintech umożliwiający wcześniejszą wypłatę z nową rundą finansowania

Flexee – fintech umożliwiający wcześniejszą wypłatę z nową rundą finansowania 

Tymczasem, aplikacja Flexee bazuje na rozwiązaniu popularnym w krajach anglosaskich – salary on demand, co można przetłumaczyć jako wynagrodzenie na życzenie.

Czytaj też: Quontic Bank wypuszcza… pierścionek płatniczy

Dodatkowo, pracownik, w efekcie, nie musi czekać na odbiór pieniędzy do dnia wypłaty. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk wypłać w aplikacji, a środki trafią na jego konto. Oczywiście wymaga to wcześniejszego podpisania umowy między Flexee a pracodawcą. Usługa świadczona jest z kolei w modelu prowizyjnym.

Co ciekawe, pozyskane finansowanie ma sprawić, że w 2022 roku Flexee dotrze z aplikacją do kilkudziesięciu tysięcy pracowników. Firma ma nadzieję, że będzie mogła świadczyć usługę wszystkim zainteresowanym pracodawcom. Fintech podkreśla przy tym, że współpraca z nim nie wymaga dodatkowych nakładów pracy po stronie pracodawcy.

Czytaj też: Alior udostępnia rachunki dla Ukraińców


View Comments
There are currently no comments.