Aktualności
Posted By Admin

Asystent głosowy IKO pomoże w płatnościach online


Użytkownicy IKO mogą już teraz wykorzystać nową funkcję – asystent głosowy dokona analizy płatności online u sprzedawcy. Na wykresie zobaczmy więc, ile wydaliśmy płacąc kartą, na przykład w konkretnej sieci handlowej. 

Tymczasem, jeśli klient płacił w różnych punktach należących do jednego sprzedawcy – Asystent głosowy w IKO podsumuje te wydatki na poziomie całej sieci. Z kolei ta analiza może obejmować różne okresy i wszystkie konta klienta. Od września minionego roku za pomocą Asystenta głosowego w IKO, klienci mogą sprawdzić, ile wydają na zobowiązania kredytowe, płatności kartą czy przelewy i wypłaty z bankomatów.

 asystent głosowy  iko

Asystent głosowy IKO pomoże w płatnościach online

Teraz ta funkcja została rozszerzona, więc klienci mogą przeanalizować płatności kartą jeszcze dokładniej – wystarczy, że zapytają ile wydali w konkretnym czasie, na przykład przez ostatnie 6 miesięcy u wskazanego sprzedawcy. Klient może zobaczyć wydatki u każdego sprzedawcy, u którego zapłacił kartą. To bardzo przydatne w obecnych czasach rozwiązanie, które pomaga w zarządzaniu budżetem domowym i ułatwia planowanie przyszłych wydatków.

– Dawid Kin, Dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji w PKO Banku Polskim.

Co ciekawe, by zobaczyć podsumowanie wystarczy zapytać ów Asystenta – ile wydałem w miejscu X w ostatnim roku? Można także napisać polecenie typu pokaż wydatki w X w ostatnich 3 miesiącach.  W efekcie, użytkownik IKO musi podać Asystentowi nazwę albo markę sieci handlowej, cukierni czy restauracji albo sprzedawcy. Może zrobić to w jednym zdaniu lub zacząć od prostego… Ile wydaję? 

Czytaj też: Zdalne zakładanie konta na selfie możliwe już w 13 bankach

Warto też dodać, że z Asystentem głosowym w IKO użytkownicy aplikacji mobilnej KO Banku mogą rozmawiać już od ponad półtora roku. Od momentu uruchomienia przeprowadził  już ponad 1,4 mln rozmów z klientami. Na ten moment jest to już około 90 tys. miesięcznie. 

Co ciekawe, w przyszłości będzie można przeanalizować za pomocą Asystenta głosowego IKO kategorie i podkategorie wydatków. A więc w efekcie sprawdzić i porównać ile pieniędzy użytkownik przeznaczył na przykład na paliwo, artykuły spożywcze czy zakup odzieży.

Czytaj też: Tap to Pay od Adyen – iPhone jako terminal płatniczy


View Comments
There are currently no comments.