Systemy płatności
Posted By Admin

Prawie 330 mln przelewów zleconych na mobilu


Miniony kwartał okazał się wzrostem przelewów zleconych na urządzeniach mobilnych! W efekcie jest już ich teraz blisko 330 mln! Co ciekawe, IV kwartał ubiegłego roku upłynął pod znakiem ponad 328 mln przelewów zleconych na mobilu! 

Czytaj też: Provema na czarnej liście ostrzeżeń publicznych KNF

Zrobili to, oczywiście, klienci największych polskich banków To z kolei oznacza, że w porównaniu z III kwartałem 2021 – liczba takich operacji wzrosła o ponad 30 mln sztuk!

przelewów zleconych na mobilu

Prawie 330 mln przelewów zleconych na mobilu

Dodatkowo, bankiem, którego klienci najczęściej wykonują przelewy smartfonem jest ING. W IV kwartale 2021 liczba takich operacji osiągnęła 71 mln. Na kolejnych pozycjach z kolei znalazły się takie instytucje jak na przykład mBank, Santander, PKO BP czy Millennium. 

Czytaj też: Podatek od kryptowalut nie taki jasny, jak się wydawał

Warto jednak w międzyczasie zaznaczyć, że dane mBanku są archiwalne. Z kolei od kilku kwartałów instytucja nie udostępnia aktualnych statystyk w tym zakresie.

Co ciekawe, w rzeczywistości klienci z Polski zlecają przez urządzenia mobilne jeszcze więcej przelewów. Przede wszystkim dlatego, że część instytucji, takich jak na przykład Citi Handlowy, Getin czy Credit Agricole nie ujawnia statystyk w tym zakresie. Można też spodziewać się, że także w bankach, które od dłuższego czasu nie aktualizują danych – liczba takich operacji wzrosła.

Czytaj też: System płatności twarzą – Visa rozpoczyna współpracę z PopID


View Comments
There are currently no comments.