Kryptopłatności
Posted By Admin

Podatek od kryptowalut nie taki jasny, jak się wydawał


Spółka Cryptiony R&D pochwaliła się ostatnio tytułem startupu roku. Platforma pomagać ma z założenia rozliczyć się z fiskusem z podatku z kryptowalut. A ponieważ coraz więcej z nas obraca cyberwalutami – taki podatek od kryptowalut wydawał się całkiem zasadny, a co więcej – naturalną koleją rzeczy. 

Czytaj też: BIK: kredyty dla mikrofirm w lutym 2022

Jeśli z kolei chodzi o ofertę fintechu – podstawowy pakiet usług startupu jest darmowy, ale za rozbudowane wersje trzeba zapłacić. I to nawet do 600 PLN…

Co ciekawe, żyjemy w czasach,w których kupujący i sprzedający muszą mieć świadomość, że z działań cyberwalutowych należy się rozliczyć z urzędem skarbowym. A na to zostało już bardzo niewiele czasu. Nagrodzony startup zdaje sobie sprawę z faktu, że nie każdy zna się na podatkach. W efekcie, właśnie z myślą o inwestorach postanowił przygotować narzędzie, które taki proces automatyzuje.

Czytaj też: 45% klientów banków korzysta z rachunków na mobilu

podatek od kryptowalut

Podatek od kryptowalut nie taki jasny, jak się wydawał

Tymczasem, platforma Cryptiony wymaga założenia konta i wprowadzenia historii transakcji. Można zrobić to różnie – na przykład przez integrację z giełdą kryptowalut, import historii z pliku czy dodając dane ręcznie. Gdy informacje pojawią się w systemie, oprogramowanie podejmie się wyliczenia zobowiązania podatkowe i przygotuje raport, który przyda się podczas wypełniania formularzy.

Czytaj też: PKO, ING i mBank z największą liczbą użytkowników BLIKa

Równocześnie startup wyjaśnia także, że narzędzie jest bardzo proste w obsłudze. Dodatkowo – zdecydowanie tańsze, niż usługi na przykład biur rachunkowych. Wszystko w efekcie wykorzystania automatyzacji i infrastruktury chmurowej. Użytkownicy handlujący kryptowalutami okazjonalnie nie zapłacą za korzystanie z takiej oferty. Przewidziano w międzyczasie także dwa płatne plany:

  • za 199  PLN,
  • za 599 PLN. 

Co ciekawe, za usługę można zapłacić przelewem, BLIKiem czy PayPalem. Fintech podkreśla także, że platforma pozwala śledzić zobowiązania wobec fiskusa na bieżąco, w efekcie czego optymalizacja podatkowa staje się zdecydowanie łatwiejsza.

Czytaj też: Kolejny bank rezygnuje z kart kredytowych


View Comments
There are currently no comments.