fintech
Posted By Admin

System płatności twarzą – Visa rozpoczyna współpracę z PopID


Partnerstwo ma upowszechnić na Bliskim Wschodzie płatności oparte o twarz. System płatności twarzą od Visa i PopID ma umożliwić klientom powiązanie danych biometrycznych z kartami debetowymi lub kredytowymi. Bankom zostanie zaoferowana możliwość dystrybucji terminali służących właśnie do przyjmowania płatności twarzą.

Co ciekawe, pierwszą w Polsce biometryczną kartę płatniczą wprowadził niedawno Bank Pocztowy. Przeprowadzenie w jej efekcie transakcji jest możliwe po biometrycznej weryfikacji odcisku palca posiadacza karty. Tymczasem, Visa zdaje się skupiać właśnie na płatnościach twarzą.

Czytaj też: Kolejny bank rezygnuje z kart kredytowych

System płatności twarzą - Visa rozpoczyna współpracę z PopID

System płatności twarzą – Visa rozpoczyna współpracę z PopID

Gigant płatniczy właśnie rozpoczął współpracę z serwisem uwierzytelniania konsumentów PopID, by rozwijać na Bliskim Wschodzie płatności oparte na weryfikacji twarzy. W ramach partnerstwa banki wydające karty płatnicze zostaną… Zaproszone do przyłączenia się do platformy. W efekcie, ich klienci będą mogli dołączyć własne dane biometryczne z kartami, by sfinalizować transakcję.

Z kolei jeśli mowa o samych terminalach – te pojawią się na przykład w Costa Coffee, MMI, Cove Beach w Caesars Palace Dubai czy Coca-Coli Arena Dubai. W międzyczasie Dubai Holding – spółka macierzysta powyższych – zawarła umowę z PopID, by utworzyć spółkę joint venture. Zadaniem nowego podmiotu będzie przede wszystkim wspieranie dalszego wdrażania PopPay w regionie właśnie Bliskiego Wschodu.

W całej naszej sieci partnerskiej zaobserwowaliśmy zwiększone zainteresowanie współtworzeniem nowych płatności z wykorzystaniem twarzy i danych biometrycznych. Dzięki partnerstwu z PopPay chcemy pomóc klientom we wprowadzaniu płatności biometrycznych szybciej i z większym powodzeniem.

— Akshay Chopra, szef działu innowacji i projektowania Visa Cemea.

Czytaj też: Aplikacja płatnicza na MacBooki od Revoluta. Co nowego w ofercie fintechu?


View Comments
There are currently no comments.