Aktualności
Posted By Admin

Alior udostępnia rachunki dla Ukraińców


W Aliorze pojawiają się rachunki dla Ukraińców, a co ciekawe – do otwarcia takiego konta, poza powiadomieniem o nadaniu numeru PESEL, wystarczy… Zdjęcie posiadacza i polski numer telefonu komórkowego. Z kolei sam rachunek można otworzyć w ponad 560 oddziałach i placówkach partnerskich Alior Banku na terenie całego kraju.

Czytaj też: Bramka płatnicza PayTel już na rynku

Co ciekawe, Alior jest zaangażował się we wspólne działania polskiego sektora finansowego na rzecz właśnie obywateli Ukrainy. 

W celu łatwiejszej komunikacji, zarówno strona internetowa, aplikacja mobilna jak i bankowość internetowa, zostały przetłumaczone na język ukraiński. Przedstawiciele Alior Banku pozostają także w ciągłym kontakcie z Konsulatem i Ambasadą Ukrainy w Warszawie.

oficjalny komunikat.
 rachunki dla Ukraińców

Alior udostępnia rachunki dla Ukraińców 

Równocześnie, do rachunku wydawana jest oczywiście także karta płatnicza  – debetowa. Ma jednak nieco ograniczoną funkcjonalność, ponieważ zarówno konto, jak i karta pozwolą na realizację podstawowych potrzeb życia codziennego. Mowa na przykład o płatnościach kartą w sklepach stacjonarnych, bezpłatnych wpłatach i wypłatach gotówki w oddziałach Aliora czy bezpłatne przelewy.

Czytaj też: Limit wypłat gotówki będzie podniesiony – Visa i Mastercard składają wniosek

Z kolei maksymalna kwota, którą można deponować na podstawowym rachunku płatniczym Alior Bank to 5 tys. PLN. Miesięczny limit wypłat wynosi maksymalnie 10 tys. PLN, a w przypadku rachunku wspólnego limit daje się podzielić dla każdego ze współposiadaczy.

Aby otworzyć rachunek nie jest wymagane posiadanie polskiej wizy. Wystarczy, że klient okaże jeden z wymienionych poniżej dokumentów. Akceptowane są: paszport ukraiński (wypełniony alfabetem łacińskim) lub tymczasowy polski. W grę wchodzi także ukraiński blankiet plastikowy o nazwie „PASSPORT OF THE CITIZEN OF UKRAINE”, karta pobytu oraz „Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca”.

– Joanna Olszewska, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w Alior Banku.

Czytaj też: Mastercard wchodzi w metaverse


View Comments
There are currently no comments.