Bankowość elektroniczna
Posted By Admin

Mastercard wchodzi w metaverse


Mastercard zgłosił do rejestracji aż 15 znaków towarowych, które związane są zarówno z NFT, jak i metaverse. Dokumenty zgłoszeniowe z kolei pozwalają nam snuć domysły na temat usług firmy, które trafią właśnie do świata wirtualnego. Mowa na przykład o rozwiązaniach dotyczących płatności i obsługi kart płatniczych.

Czytaj też: Bramka płatnicza PayTel już na rynku

Nastały czasy, w których Mastercard dołącza do grona znanych organizacji, które wykazują zainteresowanie światem metaverse. Wcześniej American Express złożył już wnioski o rejestrację nazwy, logo czy sloganów powiązanych właśnie ze świadczeniem usług w wirtualnej przestrzeni. 

Tymczasem, jeśli chodzi o pierwszy bank, który otworzył swój cyfrowy salon w świecie Decentraland  – pojawił się tutaj JPMorgan. Z kolei holding HSBC nabył wirtualne nieruchomości w grze The Sandbox opartej na blockchainie.

Czytaj też: Revolut nawiązał współpracę ubezpieczeniową z Allianz Partners

Mastercard metaverse

Mastercard wchodzi w metaverse

Co ciekawe, na podstawie złożonych przez Mastercard wniosków o rejestrację znaków można wywnioskować, że plany firmy względem świata wirtualnego obejmują dostarczanie szeregu usług. W efekcie, na wyróżnienie zasługuje na przykład zamiar przetwarzania transakcji dokonywanych wirtualnymi kartami w metaverse.

Czytaj też: eBay walczy o polski rynek e-commerce

Z kolei jedno ze zgłoszeń dotyczy oprogramowania e-commerce, które ma umożliwić użytkownikom przeprowadzanie e-transakcji biznesowych w metaverse oraz w innych wirtualnych światach. 

Wnioski o zastrzeżenie znaków towarowych Mastercard dotyczą także plików multimedialnych zawierających na przykład dzieła sztuki, tekst, audio czy wideo. W metaverse mają być, co ciekawe, organizowane różne wydarzenia, w tym koncerty czy festiwale. Tutaj firma także chce być obecna ze swoim logo. Jeden z dokumentów zgłoszeniowych obejmuje właśnie wydarzenia i występy w metaverse w dziedzinie finansów, kryptowalut i NFT.

Czytaj też: Nowa oferta ING – sprawdź, które sklepy przechowują dane z karty VISA


View Comments
There are currently no comments.