e-Commerce
Posted By Admin

eBay walczy o polski rynek e-commerce


Pierwsze podejście do rozwinięcia własnego e-commerce w Polsce okazało się klapą. Teraz jednak serwis zamierza uruchomić platformę i płatności nad Wisłą. eBay – popularny marketplace – zamierza otworzyć się w pełni na polskie poletko.

Czytaj też: 45% klientów banków korzysta z rachunków na mobilu

Reprezentująca e-Baya Lorna Dunne w rozmowie z wiadomościami handlowymi zapewniła, że podmiot oficjalnie zamierza wejść do Polski. Duży nacisk ma być ponoć kładziony na technologię.

W międzyczasie, amerykański eBay próbował już uśmiechnąć się do polskiego rynku. Firma weszła do nas już w 2005 roku i nie pobierała opłat za usługi. Co prawda, domena działa do dziś jednak zakres jej funkcjonowania został mocno ograniczony. Polsce sprzedawcy nie mogą sprzedawać w Polsce, jednak… Ma się to niedługo zmienić.

eBay walczy o polski rynek e-commerce

eBay walczy o polski rynek e-commerce

Tymczasem, firma chce się zwrócić z ofertą przede wszystkim do sektora MŚP. Jednak w planach jest też współpraca z większymi detalistami, także polskimi.

Czytaj też: Credit Agricole też wdraża terminal aplikacyjny

Sprzedawcami, w efekcie, mogą również zostać sami konsumenci. Na początku serwis chce stawiać na szeroką gamę produktów. Jednak długofalowa strategia ma dać się opracować przy uwzględnianiu potrzeb lokalnych klientów. Możliwe, co więcej, że w ofercie pojawią się także produkty spożywcze.

Z kolei, o ile pojawienie się w Polsce eBay’a na początku XXI wieku można było uznać za wydarzenie ważne i ciekawe  z punktu widzenia branży, o tyle obecnie należy to odbierać w kategoriach ciekawostki.

Czytaj też: 17 mln użytkowników bankowych aplikacji mobilnych


View Comments
There are currently no comments.